ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Rodina Semenyaové odsoudila pochybnosti o jejím pohlaví

Velikost textu:

Berlín - Rodina atletky Caster Semenyaové a zástupci Jihoafrického olympijského výboru se ohradili proti pochybnostem, které vznikly kolem pohlaví čerstvé mistryně světa v běhu na 800 metrů. Podle nich je osmnáctiletá běžkyně žena a testy, které kvůli podezřelému výkonnostnímu skoku a téměř mužské muskulatuře nařídila Mezinárodní atletická federace IAAF, ostře odsoudili.

Caster Semenyaová
Caster Semenyaová
Otevřít galerii
 • Caster Semenyaová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Olympijský stadion v Berlíně autor: Polák Zdeněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1037/103696.jpg?1369313804

"Je moje malá holčička. Vychoval jsem ji a nikdy jsem nepochyboval o jejím pohlaví. Je žena a můžu to milionkrát zopakovat," řekl otec Jacob Semenya. "Doufám, že ji nechají na pokoji. Po dlouhé době mají lidé v Jižní Africe někoho, na koho mohou být pyšní, a místo toho ji kritici pomlouvají. To není fér," uvedl. 

"Když se zeptáte kohokoliv z naší vesnice, tak vám všichni řeknou, že Caster je dívka," řekla atletčina matka Dorcus. "Lidé si můžou říkat, co chtějí, ale já vím, kdo a co je moje dítě zač," dodala.Záležitost se nelíbí ani vedení Jihoafrického olympijského výboru, jehož prezident Gideon Sam se postavil za Semenyaovou. "Na jejím výkonu je obdivuhodné, že se nenechala rozhodit pomluvami v médiích. To, jak s ní bylo zacházeno v den jejího prvního velkého závodu, se nám vůbec nelíbí," uvedl. "Až bude mít IAAF výsledky, musí je zveřejnit, aby mohla hodit za hlavu všechny ty hnusné pomluvy," dodal Sam.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.