ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Špotáková je vicemistryní světa, prohrála s Neriusovou

Velikost textu:
aktualizováno 18. 8. 2009 23:57

Berlín - Oštěpařka Barbora Špotáková se stala v Berlíně vicemistryní světa. Českou světovou rekordmanku připravila o úspěšnou obhajobu titulu z Ósaky domácí vrhačka Steffi Neriusová, jež výkonem 67,30 metru hned z první série porazila olympijskou vítězku o 88 centimetrů. Sedmatřicetiletá Němka nečekaně triumfovala v sezoně, po které chce ukončit kariéru. Třetí skončila Ruska Maria Abakumovová, jež se v kvalifikaci pasovala letošním světovým maximem 68,92 na hlavní favoritku. V první sérii však hodila jen 63,01 a zjevně to poznamenalo její psychiku. Při druhém hodu totiž dopadl oštěp k 65 metrům, ale Ruska nepochopitelně úmyslně přešlápla. Přesto se ve třetí sérii dostala před Špotákovou. Záznamy ze všech proběhlých disciplín nabízí server iVysílání.cz.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
Otevřít galerii
 • Barbora Špotáková zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1056/105536.jpg?1250623224
 • Steffi Neriusová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Té se první pokus nepovedl. "Nebylo to ono," dalo se odečíst z jejích rtů. Druhý hod byl ještě kratší, ale ve třetí sérii se česká naděje posunula z bronzové pozice na stříbrnou výkonem 66,42 metru. Přesto naznačila gestem pláč na výraz toho, že se jí nedaří, a potvrdila to i ve zbývajících nepovedených pokusech v užším finále. "Já jsem spokojená s každou medailí, i když musím říct, že takový průběh jsem nečekala. Nedařilo se mi," řekla Špotáková.


Favoritky zaskočila v posledním velkém závodu kariéry sedmatřicetiletá Neriusová. Její zdaleka nejlepší výkon sezony přišel hned v první sérii a Němka s ním jen o metr zaostala za svým osobním maximem. "Na samém konci kariéry jsem prožila nejkrásnější den, co víc k tomu říct," radovala se veteránka, jež poslední pokus soutěže absolvovala jako jistá vítězka se slzami v očích.Trápila se její krajanka Christina Obergföllová - až do kvalifikace nejlepší žena sezony, která se nedokázala dostat na lepší než páté místo. Abakumovová byla rovněž jen stínem, zahrozila až v posledním pokusu, ale před Špotákovou se hodem dlouhým 66,06 už nedostala.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.