ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Sprinter Powell by mohl chybět na MS kvůli sporu se svazem

Velikost textu:

Raleigh (USA) - Start jamajského sprintera Asafy Powella na atletickém mistrovství světa v Berlíně je údajně v ohrožení. Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů se totiž nezúčastnil soustředění jamajské výpravy v Norimberku, což rozlítilo prezidenta Jamajského atletického svazu Howarda Arise, který nechce, aby Powell v Berlíně startoval. Powell přitom spolu s krajanem Usainem Boltem a Američanem Tysonem Gayem patří k hlavním adeptům na medaili z nedělního závodu na 100 metrů.

Asafa Powell (vlevo)
Asafa Powell (vlevo)
Otevřít galerii
 • Asafa Powell (vlevo) zdroj: www.britannica.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Olympijský stadion v Berlíně autor: Polák Zdeněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1037/103696.jpg?1369313804
 • Logo berlínského MS v atletice zdroj: www.berlin2009.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1037/103695.jpg?1249895504

Powell se na šampionát připravoval v italském Lignanu. Spolu s ním tam pobývali další čtyři jamajští atleti, mezi kterými údajně byly i olympijské vítězky - sprinterka Shelly-Ann Fraserová a překážkářka Melaine Walkerová. Prezident svazu Aris s jejich absencí nesouhlasil a poslal Powellovu agentovi Paulu Doyleovi e-mail, ve kterém hrozil, že pětice sportovců přijde o start na šampionátu.

Podle prezidenta svazu byla účast na soustředění podmínkou startu na šampionátu. "Řekl jsem Doyleovi, že je to povinné. Když nepojedou na soustředění, nebudou startovat," citoval Arise deník Jamaica Observer. Doyle se o tom však údajně dozvěděl až v pátek prostřednictvím e-mailu. "Předtím jsem neobdržel žádné informace, že by to bylo povinné. Ani Asafa nedostal žádné podobné informace," bránil se Doyle.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.