ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Tři brazilští atleti dostali za doping dvouletý zákaz činnosti

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Tři z pěti brazilských atletů, v jejichž krvi byla nalezena nedovolená látka EPO, dostali trest zákazu činnosti na dva roky. Sprinteři Bruno Tenorio Barros, Jorge Sena a sedmibojařka Lucimara Silvestreová se vzdali možnosti otestovat vzorek B, aby se vyhnuli případnému přísnějšímu trestu, a souhlasili s automatickým dvouletým distancem. Uvedla to Brazilská atletická konfederace.

EPO
 • EPO autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/356/35551.jpg?1218439004
 • Brazílie autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Do dopingového případu, který se objevil dva týdny před startem mistrovství světa v Berlíně, jsou zapleteni i sprinterky Josiane Titová a Luciana Francaová. Ty zažádaly o přezkoumání vzorku B. Hlavní odpovědnost za kauzu však na sebe vzal jejich trenér Jayme Netto, který se ve čtvrtek přiznal k tomu, že svým svěřencům doping sám aplikoval. V podezření je i jeho kolega Inaldo Sena.

Barros měl na světovém šampionátu startovat v brazilské štafetě na 4x100 metrů, se kterou byl na olympijských hrách v Pekingu čtvrtý. Silvestreová rovněž před rokem na hrách v Číně startovala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.