ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Baďurová vzdala boj o MS, kde měla obhajovat stříbro

Velikost textu:

Praha - Tyčkařka Kateřina Baďurová nebude na srpnovém mistrovství světa v Berlíně obhajovat stříbrnou medaili z Ósaky. Šestadvacetiletá atletka se po zdravotních potížích neobjevila v letošní sezoně v žádném závodu a necelý týden před koncem nominačního období ji trápí bolavá pata. Proto boj o účast na šampionátu vzdala.

Kateřina Baďurová
Kateřina Baďurová
Otevřít galerii
 • Kateřina Baďurová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/293/29224.jpg?1214938056
 • Kateřina Baďurová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Na limit bych si věřila i tak, ale na mistrovství světa by to nestačilo ani na finále," řekla Baďurová deníku Sport. "Po konzultaci s doktorem a trenérem jsme se rozhodli, že nemá cenu to nějak urychlovat. Nejsem rozzávoděná, abych byla schopna na mistrovství světa obhajovat stříbrnou medaili. Lepší bude dát to do pořádku konzervativní léčbou a pořádně se připravit na příští rok," uvedla tyčkařka. 

Baďurová se po zranění bála skákat

Po těžkém zranění kolena se potýkala s psychickým blokem. Bála se skákat a po loňském nezdaru na olympijských hrách v Pekingu dokonce uvažovala, že s atletikou skončí. "Bylo to pro mě těžké. Cítila jsem se fyzicky dobře připravená, koleno mě nebolelo. Beru to tak, že letos je to dobrý startovací můstek na příští rok. Hlavně že už se nebojím skákat," prohlásila Baďurová. 

Na šampionát v Berlíně se do soutěže tyčkařek kvalifikovaly Jiřina Ptáčníková a Romana Maláčová, která splnila B limit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.