ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Bolt na mistrovství Jamajky vyhrál také sprint na 200 metrů

Velikost textu:
aktualizováno 29. 6. 2009 08:15

Kingston - Trojnásobný olympijský vítěz Usain Bolt po triumfu na stovce vyhrál v neděli na jamajském atletickém šampionátu také běh na 200 metrů. Ve svém letošním prvním závodu na této trati zaběhl čas 20,25 sekundy, když vypustil závěr. Do cíle tak doběhl o téměř vteřinu později než při svém světovém rekordu na olympijských hrách v Pekingu. Bolt si vedle zisku jamajských titulů na 100 a 200 metrů zajistil i start na obou těchto tratích na světovém šampionátu v Berlíně, kde změří síly mimo jiné s Američanem Tysonem Gayem. Ten drží letošní nejlepší výkon na dvoustovce časem 19,58.

Usain Bolt
Usain Bolt
Otevřít galerii
 • Usain Bolt autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Usain Bolt autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sám Bolt připustil, že je na této trati před srpnovým světovým šampionátem ještě daleko za svými možnostmi. "Cítím se dobře. Sice trochu unaveně, protože stále ještě nejsem v nejlepší formě, ale dobře," uvedl.

V závodě za sebou nechal Steva Mullinga s časem 20,40 a Marvina Andersona, který běžel ještě o 23 setin sekundy pomaleji. "Kluci mě dnes hodně prohnali. Ještě mě čeká hodně práce, ale na mistrovství světa budu připraven," dodal.

Ženskou dvoustovku vyhrála olympijská vítězka Veronica Campbellová-Brownová, která časem 22,40 porazila o 18 setin sekundy sobotní vítězku stovky Shelly-Ann Fraserovou. Třetí doběhla Simone Faceyová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.