ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Oštěpařka Neriusová letos ukončí kariéru

Velikost textu:

Berlín - Mistryně Evropy v hodu oštěpem Němka Steffi Neriusová ukončí po srpnovém světovém šampionátu v Berlíně svou úspěšnou kariéru. Jedna z velkých soupeřek olympijské vítězky a světové rekordmanky Barbory Špotákové se rozloučí s atletikou v 37 letech. I ve své poslední sezoně má trojnásobná bronzová medailistka z mistrovství světa vysoké ambice. V Berlíně, kde bude Špotáková obhajovat titul, chce vystoupit na stupně vítězů.

Německé oštěpařky Steffi Neriusová a Christina Obergfoellová
Německé oštěpařky Steffi Neriusová a Christina Obergfoellová
Otevřít galerii
 • Německé oštěpařky Steffi Neriusová a Christina Obergfoellová zdroj: cs.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Atletický stadion autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/226/22524.jpg?1211214027

"Zimní příprava mi vyšla, jak se mi to už dlouho nepovedlo. Je to zajímavý pocit se nějak zvlášť nešponovat, ale chci ze sebe ještě dostat maximum," řekla oštěpařka, která se loni na olympiádě v Pekingu musela spokojit s pátým místem.

Svou jedinou zlatou medaili z velké akce získala Neriusová v roce 2006 v Göteborgu, kde porazila Špotákovou o 18 centimetrů. Po skončení kariéry bude vystudovaná pedagožka pracovat ve svém klubu Bayer Leverkusen s handicapovanými sportovci, kterým se částečně věnuje už od roku 2002.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.