ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Atletické ME: Čeští překážkáři mají 2 medaile

Velikost textu:
aktualizováno 6. 3. 2009 19:15

Turín - Čeští atletičtí reprezentanti Lucie Škrobáková a Petr Svoboda získali na halovém mistrovství Evropy první 2 medailové úspěchy pro české barvy. Škrobáková si finálovým časem 7,95 senzačně doběhla pro stříbrnou medaili, když zaostala za vítěznou Belgičankou Eline Beringsovou o 3 setiny. Svoboda se v závodě na 60 metrů překážek radoval z bronzového postu. Škrobáková si svým výkonem navíc vylepšila osobní český rekord, zatímco podobný výkon zaznamenal Svoboda již v semifinále.

Lucie Škrobáková a Petr Svoboda
Lucie Škrobáková a Petr Svoboda
Otevřít galerii
 • Lucie Škrobáková a Petr Svoboda autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Nad vysokými ploty autor: ČTK, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Halové ME v Turíně autor: ČTK, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Svobodův semifinálový rekord měl hodnotu 7,55 sekundy. V boji o medaile mu nevyšel start, ale díky mohutnému finiši se probojoval poprvé v kariéře na velké akci na stupně vítězů. Závod vyhrál francouzský favorit Ladji Doucouré před Nizozemcem Gregorym Sedokem. Oba zaběhli čas 7,55, Svoboda za nimi zaostal o šest setin. Bronz uhájil o setinu před Britem Andym Turnerem.

Česká výprava tak má už po prvním soutěžním dnu v Turíně na kontě dvě medaile, čímž početně vyrovnala bilanci z předloňského šampionátu v Birminghamu. Tam zvítězil v sedmiboji Roman Šebrle a Denisa Ščerbová byla třetí v dálce.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.