ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Zlatou ligu nahradí liga diamantová

Velikost textu:

Monako - Mezinárodní atletická federace IAAF chystá od příštího roku novou sérii mítinků, která nahradí současnou Zlatou ligu. Soutěž se bude jmenovat Diamantová liga a tvořit ji bude minimálně dvanáct mítinků po celém světě. Dosud seriál zahrnoval pouze závody v Evropě. IAAF chce vytvořením nové soutěže docílit častějších soubojů elitních atletů a zatraktivnit sport pro fanoušky.

Logo Golden League
Logo Golden League
Otevřít galerii
 • Logo Golden League autor: www.iaaf.org, zdroj: www.iaaf.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/712/71126.jpg?1236004830
 • Atletický stadion autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/226/22524.jpg?1211214027

Federace po dvoudenním zasedání v Monaku uvedla, že potvrzeny jsou zatím podniky v Londýně, Gatesheadu, Lausanne, Paříži, Oslu, Stockholmu, Monaku, Bruselu, Curychu, New Yorku, Eugene a v Šanghaji. V jednání jsou také závody v Dauhá, Berlíně a Římě. Konečná podoba kalendáře bude oznámena na konci letošní sezony.

Soutěž dostala jméno podle diamantu v ceně 80 000 dolarů, které na konci seriálu dostanou atleti s nejvíce body v jednotlivých disciplínách. Na každém mítinku bude navíc na odměnách rozděleno 416 000 dolarů. Ve Zlaté lize se atleti, kteří vyhrají všech šest závodů, dělí o prémii milion dolarů.

Podle agentury Reuters by měli atleti s IAAF podepsat smlouvy, podle kterých budou muset startovat minimálně na sedmi z dvanácti mítinků. Vybrané disciplíny se budou v jednotlivých dějištích střídat. Například mužská stovka se v jednom roce může konat na polovině mítinků a v další sezoně ji uvidí druhá část.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.