ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Tyčkař Hooker se přiblížil Bubkovu rekordu

Velikost textu:

Boston – Australský tyčkař Steven Hooker ohrozil v Bostonu dosavadní rekord Ukrajince Sergeje Bubky z roku 1993, který přeskočil laťku ve výšce 615 centimetrů. Hooker uspěl ve skoku přes výšku 606 centimetrů, potom se pokusil platný rekord o centimetr překonat, ale ve třech pokusech se mu to nepodařilo. Přesto ho jeho nejlepší zdařilý skok zapsal na druhé místo v historických tabulkách.

Steve Hooker
Steve Hooker

Australský olympijský vítěz si při posledním pokusu o zdolání Bubkova rekordu poranil holeň a krvácel, přesto neztratil optimismus. "Ale může se mi to povést, pokud zůstanu zdravý a pořád se budu zlepšovat tak jako dosud," pravil Hooker.

Do výše přes šest metrů se Australan poprvé v kariéře vznesl minulý týden v New Yorku, kdy přeskočil výšku 601 centimetrů.

Nejlepší výkon roku padl v Bostonu i v ženské tyčce. Vítězná Jennifer Stuczynská skočila 482 centimetrů a vylepšila americký halový rekord Stacy Dragilaové. Pod širým nebem je Stuczynská výkonem 492 cm světovou dvojkou za rekordmankou Jelenou Isinbajevovou z Ruska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.