ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Atletka Škrobáková zlepšila 21 let starý český halový rekord

Velikost textu:

Praha - Česká atletka Lucie Škrobáková vytvořila na mítinku Grand Prix Olymp v pražské Stromovce český halový rekord v běhu na 60 metrů překážek. Časem 8,03 sekundy překonala o jednu setinu 21 let starý výkon Jitky Tesárkové a zároveň splnila limit pro účast na březnovém mistrovství Evropy v Turíně. Na halový šampionát se dnes překvapivě kvalifikoval také sprinter Libor Žilka v běhu na 60 metrů. Účast v Turíně má v současnosti jistou deset českých atletů.

Česka rekordmanka v běhu na 100 metrů překážek
Česka rekordmanka v běhu na 100 metrů překážek

Škrobáková si zlepšila pět let staré osobní maximum o čtyři setiny a zařadila se na druhé místo evropských tabulek za Španělku Josephine Onyiaovou. "Forma byla, jen jsem potřebovala trefit závod. A Stromovka mi vyhovuje," uvedla na serveru atletického svazu.

Věřila, že by mohla limit splnit, poté co jí předtím dvakrát unikl o jedinou setinu. "Ale že to bude národní rekord, to by mě ani nenapadlo," řekla sedmadvacetiletá závodnice USK Praha.

Na druhé místo evropských tabulek se posunul i překážkář Petr Svoboda, který si vylepšil osobní rekord na 7,59 sekundy. Od českého rekordu Aleše Höffera z roku 1988 ho dělily tři setiny.

"Věřím, že v kvalitní konkurenci by mohl padnout nejen český rekord, ale i nějaký podstatně lepší čas," řekl Svoboda, jenž se vrátil k závodům po krátké pauze způsobené svalovými problémy. "Na to je to pěkný čas," konstatoval český rekordman na 110 metrů překážek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.