ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Tyčkař Hooker přeskočil v New Yorku 601 cm

Velikost textu:
aktualizováno 31. 1. 2009 09:32

New York - Australský olympijský vítěz ve skoku o tyči Steve Hooker se na mítinku IAAF v New Yorku přenesl přes laťku ve výšce 601 centimetrů. Pod střechou tak vysoko nikdo neskočil sedm let. Šestadvacetiletý Australan se v hale stal teprve sedmým skokanem, který pokořil šestimetrovou metu, a zařadil se na čtvrté místo historických tabulek.

Australský tyčkař
Australský tyčkař

Hooker hned při svém prvním startu od pekingského triumfu ukázal špičkovou formu a dokonce se pokoušel o vylepšení světového rekordu Sergeje Bubky. Ten má od roku 1993 hodnotu 615 cm, Hooker se třikrát snažil jeden centimetr přidat, ale neuspěl.

"Bylo to překvapení, že jsem takhle dobře skákal bez (soutěžní) praxe," radoval se Hooker, který přesně šest metrů přeskočil poprvé vloni na domácím mítinku v Perthu. "Vůbec poprvé jsem si zkusil zaskákat o světový rekord, snad to takhle bude pokračovat celý rok," dodal.

Ženskou tyčku vyhrála Američanka Jennifer Stuczynská skokem přes 471 cm. Domácím hrdinou večera byl ale před 11.543 diváků Bernard Lagat, který v čase 3:58,44 minuty už posedmé vyhrál při Millrose Games závod na jednu míli. Keňský rodák a mistr světa na tratích 1500 a 5000 metrů z Ósaky tím vyrovnal výkon dosavadního rekordmana v počtu vítězství Eamonna Coghlana.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.