Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Janů završil ve Velké kunratické zlatý hattrick, v cíli byl první potřetí v řadě

Velikost textu:
aktualizováno 11. 11. 2018 20:00

Český reprezentant v běhu do vrchu Jan Janů dokázal potřetí ze tří účastí zvítězit na Velké kunratické. I přes to, že ho trápila viróza, dokázal trať o délce 3100 metrů zaběhnout za 11:33,4 minuty. Hlavní ženský závod vyhrála Adéla Stránská v čase 7:16,4.

Velká kunratická 2018
Velká kunratická 2018

Pětaosmdesátému ročníku populárního krosu přálo počasí. Bylo teplo, trať suchá a Janů prokázal, že mu sedí. I když nebyl v optimálním zdravotním stavu. "Byl jsem teď tři týdny na soustředění na Zadově a přivezl jsem si virózu, takže jsem moc ve vítězství nedoufal. Ale běželo se mi skvěle a brzo jsem začal dotahovat závodníky přede mnou. Na rovince jsem to pak pustil úplně a mám velkou radost z dalšího prvenství," řekl serveru behej.com.

Loni vyhrál Janů v čase 11:20,1. Rekord závodu drží již od roku 1979 legendární Vlastimil Zwiefelhofer (10:58,9). Mezi ženami dnes byla na tříkilometrové trati přes Hrádek nejrychlejší potřetí za sebou Pavla Schorná.

Závodu se zúčastnil i jedenasedmdesátiletý Jan Vonášek, který mohl letos vyrovnat rekord šedesáti účastí na Velké kunratické. Při své vůbec první účasti, ale nedorazil na závod včas. "Přišel jsem na start, když už ostatní šli domů," přiznává s úsměvem. Boj o rekord ještě zdaleka nevzdává. Chce se zúčastnit ještě minimálně pětkrát

přehrát video
Závodu se zúčastnil i skororekordman Vonášek
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.