ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Zdravotní trable zažehnal. Snad vyhraju zlato na olympiádě, sní De Grasse po dvouleté pauze

Velikost textu:

Pauza byla delší, než očekával, ale teď se chce po dvou letech Andre De Grasse opět zapřít do bloků při vrcholném závodě. Trojnásobný olympijský medailista z Ria de Janeiro měl problémy se stehenním svalem, dostal mononukleózu, a nyní je fit na comeback.

Kanadský sprinter Andre De Grasse
Kanadský sprinter Andre De Grasse

De Grasse byl před dvěma lety v Brazílii sprinterským "korunním princem" za světovým rekordmanem Usainem Boltem. Získal bronz na stovce, stříbro na dvojnásobné trati a bronz s kanadskou štafetou. Zranění stehenního svalu ho ale připravilo o start při Boltově rozlučce na MS 2017 a letos musel sezonu ukončit předčasně kvůli novému zranění stehna. Před tím měl v přípravě mononukleózu.

Třiadvacetiletý Kanaďan věří, že to všechno byly jen drobné komplikace na cestě k dalším vavřínům. "Ten poslední rok to bylo těžké, ale chci to prostě hodit za hlavu a soustředit se na příští rok. Moje rehabilitace jde opravdu velmi dobře, jsem napřed. V listopadu začnu trénovat, abych se připravil na mistrovství světa a Diamantovou ligu. Pravděpodobně zkusím nejdřív pár halových mítinků, abych se dostal do formy, a pak se připravím na venkovní sezonu," řekl v rozhovoru pro web MARCA Claro.

Ze světového šampionátu v Dauhá chce medaili. "Chci si překonat osobní rekord, pokusit se překonat kanadský rekord. Myslím, že to je v mých silách, potřebuju se jen vrátit do formy, ve které jsem byl v roce 2016. Jestli to dokážu, splním si všechny sny," přemítal sprinter s osobními maximy 9,91 na stovce a 19,80 na dvoustovce.

Další sny má spojené se závody pod pěti kruhy, které uvidí v roce 2020 Tokio. "Chci se pokusit zlepšit ty medaile. Získal jsem dva bronzy a stříbro, takže snad se mi povede transformace a vyhraju zlato. To je jediné, co mi z olympiády chybí," řekl.

Alespoň v osobním životě se mu letos dařilo, v červnu se stal otcem dcery Yuri. "Bylo to trošku těžké, nebyl jsem na to zvyklý, jsem poprvé otcem, ale je to zábava. Užívám si ji, pořád se směje a je pro mě skvělou motivací, abych se posouval kupředu, aby měla šanci mě jednou vidět na mistrovství světa nebo olympiádě. Na to se těším," dodal De Grasse.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.