ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina
AKADEMICKÉ HRY

Stromšíkovi pomohl k nejrychlejší české stovce neregulérní vítr v zádech

Velikost textu:

Zdeněk Stromšík se na akademických hrách v Brně stal za pomoci neregulérního větru nejrychlejším českým sprinterem v historii. Ve finále stovky dosáhl času 10,11 sekundy, už v rozběhu se o setinu dostal pod 10,20. Český rekord Jana Veleby za regulérních podmínek má hodnotu 10,23.

Zdeněk Stromšík
Zdeněk Stromšík

V českých tabulkách byl od zavedení elektronického měření dosud jako nejrychlejší čas s nepovolenou podporou větru veden výkon Pavla Masláka 10,22. Tomu před sedmi lety foukalo do zad o síle přes tři metry za sekundu.

Třímetrový vítr pomohl i nyní Stromšíkovi, pravidla povolují maximálně 2,0 m/s. "Jsem rád, že se mi podařilo dvakrát pod 10,20, i když to bylo s nedovolenou podporou větru. Tuším, že takhle rychle ještě žádný Čech neběžel," konstatoval Stromšík.

přehrát video
Po druhém dni Akademických her vede tým Masarykovy univerzity

"Bylo docela těžké se s tím větrem srovnat. Věřím, že jsem schopný za regulérních podmínek běžet na úrovni 10,20. Ideálně bych chtěl nejlepší výkon předvést na mistrovství Evropy," dodal třiadvacetiletý vítkovický sprinter s osobním rekordem 10,29 z loňského roku. Letos už jej vyrovnal a kvalifikoval se tím na berlínské ME.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.