ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Ze stínu hal. Hejnová bude závodit jen venku, chce medaili z ME

Velikost textu:
aktualizováno 15. 2. 2018 15:53

Překážkářka Zuzana Hejnová letos v hale vůbec závodit nebude. Sezonu pod střechou úplně vynechá, jejím cílem je co nejlepší příprava na srpnové mistrovství Evropy pod otevřeným nebem v Berlíně. Loni získala Hejnová na čtvrtce stříbro na halovém mistrovství Evropy, letos start na halovém MS v Birminghamu neplánovala, ale některé závody běžet chtěla.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Uvažovala například o tom, že by si čtvrtku zaběhla na únorovém mítinku v polské Toruni. Z toho nakonec sešlo. "Upravili jsme plán přípravy a vše směřujeme k srpnovému mistrovství Evropy v Berlíně. Soustředíme se na objem i techniku, aby byla Zuzka perfektně připravená na klíčové závody," uvedla trenérka Dana Jandová.

Hejnovou dlouhá závodní pauza trochu mrzí, ale vidina první individuální medaile z ME je lákavější. "Samozřejmě bych ráda do treter a přemlouvala jsem Danu, aby mě do haly pustila. Ale dám na ni, za ty roky mě perfektně zná. Evropa je jediný podnik, ze kterého nemám individuální medaili. A to chci změnit," řekla dvojnásobná mistryně světa na 400 metrů překážek.

Nejdřív do Afriky, pak Portugalsko

Na loňském světovém šampionátu v Londýně skončila čtvrtá. Její sezonu ovlivnily zdravotní problémy v přípravě a náhlý odchod od německého kouče Falka Balzera k Jandové. Na evropském šampionátu Hejnová startovala třikrát, jejím maximem jsou čtvrtá místa z roku 2010 v Barceloně a 2012 v Helsinkách.

Nyní se připravuje převážně v Jablonci. V březnu odcestuje do Afriky, téměř celý duben pak bude ladit formu v Portugalsku. Do závodů vstoupí v květnu při Diamantové lize.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.