ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

V Ostravě proběhne 2. ročník mítinku Czech Indoor Gala s Maslákem či Obiriovou

Velikost textu:

Na české hvězdy i zajímavá zahraniční jména láká 2. ročník halového atletického mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě. Divákům se představí sprinter Pavel Maslák, tyčkaři Jan Kudlička s Jiřinou Ptáčníkovou, překážkář Petr Svoboda, koulaři Tomáš Staněk a dvojnásobný halový světový šampion Ryan Whiting z USA či keňská úřadující mistryně světa v běhu na 5000 metrů Hellen Obiriová. Vyprodané závody v dvoutisícové atletické hale ve Vítkovicích sledujte v přímém přenosu od 17:00 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Hvězdy atletického mítinku Czech Indoor Gala 2018
Hvězdy atletického mítinku Czech Indoor Gala 2018

Hlavním esem mítinku je Maslák, jenž v hale na čtyřstovce vyhrál dvě mistrovství světa a třikrát evropský šampionát. V Ostravě však poběží stejně jako před rokem jen třísetmetrovou distanci, a to dokonce dvakrát. Potrápit ho má obzvláště stříbrný olympijský medailista na hladké čtvrtce z roku 2012 Luguelín Santos z Dominikánské republiky.

"Na to, že poběžím dvakrát, se teda moc netěším. Jednou by to bylo lepší, ale někdo to takhle naplánoval a věřím, že to bude zajímavé. Alespoň si otestuju, jak na to jsem. Bude to můj poslední trénink před čtvrtkou," prohlásil Maslák, který si dosavadní přípravu zatím velmi chválí. "Snad po třech letech jsem ji absolvoval úplně bez zdravotních problémů a doufám, že to bude poznat na výsledcích a formě," dodal.

Pozornost diváků budou chtít získat i další sprinteři: třeba kubánský halový specialista Yunier Pérez s osobním maximem 6,49 na šedesátce, slovenský halový vicemistr Evropy Ján Volko nebo jamajský držitel rekordu mítinku 6,57 Everton Clarke.

Na nejkratším sprintu s překážkami dojde na zajímavý souboj bronzového z loňského HME v Bělehradě Petra Svobody s někdejším halovým šampionem USA Jarretem Eatonem.

přehrát video
Kudlička a Ptáčníková se těší na týmovou soutěž skokanů v Ostravě

K vůbec nejzvučnějším jménům patří loňská mistryně světa a stříbrná z olympiády v Riu na 5000 metrů Obiriová, která bude v Ostravě závodit na trati 3000 metrů. "Ano, ji můžeme považovat za největší hvězdu mítinku. Na pětce loni za celý rok neprohrála a těšíme se, že zaběhne dobrý čas i u nás," řekl sportovní manažer Czech Indoor Gala Alfons Juck.

Poněkud netradiční formát bude mít klání tyčkařů - nastoupí proti sobě smíšené páry Jan Kudlička, Jiřina Ptáčníková a Michal Balner, Romana Maláčová. "Nikdy jsem to ve světě takhle neviděla. Je to zajímavá myšlenka a inovace. Myslím, že to bude zajímavé pro nás i pro diváky. Dobrý nápad," hodnotila Ptáčníková.

Vysoké parametry slibuje také klání koulařů se stříbrným medailistou z loňského HME Staňkem. Do kruhu se s ním v Ostravě postaví i jeho bělehradský přemožitel Konrad Bukowiecki z Polska, Chorvat Stipe Žunič a dvojnásobný halový mistr světa Whiting.

Druhého ročníku Czech Gala Indoor se zúčastní na 200 atletů z 34 zemí.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.