ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Starší sportovci s náčiním srostou, říká Špotáková po soustředění

Velikost textu:

Barbora Špotáková je zpět ze soustředění na Kanárských ostrovech. Příprava světové šampionky proběhla dobře, Špotáková je s tréninkem spokojena.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

Špotáková byla v listopadu vyhlášena Atletkou roku. Pak začala s přípravou na rok 2018, kde ji ale trochu omezovala bolest paty. Na Kanárských ostrovech to bylo lepší, i když tam neodjela právě nažhavená do tréninku. "To teplo mně tam pomohlo hodně. Tam se to vždycky rozjede. Zase se potvrdilo, že ta předvánoční La Santa je docela dobrá volba," řekla.

Jako ryba ve vodě se cítila v okamžiku, kdy znovu vzala atletické náčiní do ruky. "Není to, jako že bych měla pocit, že jsem tři měsíce nedržela oštěp v ruce, vůbec. Výhoda staršího sportovce je, že sroste s tím náčiním," řekla šestatřicetiletá oštěpařka.

Dvojnásobná olympijská vítězka se na oblíbené místo ráda vrací, tentokrát tam bylo více než šest desítek českých atletů. "Jsem věrný člověk. Když něco funguje, tak u toho zůstávám. A tohle funguje, a proto to taky dál děláme," řekla.

Je ráda, že jako oštěpařka nemá halovou sezonu, takže nemusí už nyní tak intenzivně trénovat. "To obdivuju ty lidi, jak tam třeba v La Santě trénují tyčkaři, že už musí do kvality. To bych nebyla schopná," řekla svěřenkyně Rudolfa Černého.

Předpokládá, že se do La Santy bude ještě vracet, a ani po začátku roku 2018 nehodlá v přípravě experimentovat. "Klasika úplná. Nymburky začínají v lednu, poklidně. Žádné nové destinace," poznamenala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.