ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Czech Indoor Gala

Maslák poběží v Ostravě dvě třístovky, na mítink přijede i Juška

Velikost textu:

Dvojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák bude před březnovým útokem na zlatý hattrick na HMS 2018 v Birminghamu závodit také na mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě. Masláka čeká závod na 300 metrů, v průběhu večera 25. ledna absolvuje dva běhy. Další potvrzenou domácí hvězdou mítinku je český rekordman ve skoku do dálky Radek Juška.

Pavel Maslák
Pavel Maslák

Závod na 300 metrů byl součástí programu již loni. Tehdy ho v nejlepším světovém čase roku 31,97 vyhrál Grenaďan Bralon Taplin, Maslák zaběhl čas 32,19. Tentokrát trojnásobného halového mistra Evropy i ostatní závodníky čekají dva běhy.

"Halová sezona 2018 je pro mě víc než důležitá. V Birminghamu budu obhajovat titul mistra světa, proto se připravuji se vší vážností a jasnými ambicemi. Těší mě, že sezonu zahájím právě v Ostravě. Poběžím dvě třístovky, vždy proti jiným soupeřům a věřím, že zvládnu vyhrát oba závody," uvedl Maslák, který je nyní na soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu.

přehrát video
Zlatý běh Pavla Masláka na HME v Bělehradě

Halový vicemistr Evropy z Prahy 2015 a finalista MS v Londýně Juška se v dálkařském sektoru utká mimo jiné s osmnáctiletým Kubáncem Maykelem Massem, který byl dorosteneckým i juniorským mistrem světa a na srpnovém seniorském světovém šampionátu byl pátý.

Mezinárodní halový mítink Czech Indoor Gala se poprvé konal v roce 2016 v Jablonci nad Nisou ještě pod názvem Jablonec Indoor Gala. Tehdy ho ozdobil šestimetrovým skokem tyčkař Renaud Lavillenie. Letos se mítink přesunul do nové haly v Ostravě a změnil jméno. Vyhrály na něm Zuzana Hejnová na čtvrtce a výškařka Michaela Hrubá.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.