ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Bolt zpátky na dráze? Miluje ji. Myslím, že by v Tokiu mohl běžet, řekl Gatlin

Velikost textu:

Od mistrovství světa si užívá závodního důchodu a místo tréninků se představuje zejména na celé řadě společenských akcí. Podle Justina Gatlina však sprinterský důchod Usaina Bolta nebude trvat dlouho. Mistr světa na stovce a velký rival jamajského fenoménu si myslí, že osminásobného olympijského šampiona zlákají Hry v Tokiu v roce 2020.

Usain Bolt a Justin Gatlin
Usain Bolt a Justin Gatlin

Legendární sprinter si sportovního důchodu užívá. Radil australským kriketistům, jak mají zvýšit svoji výbušnost, a sám se připravuje na zkoušku ve fotbalové Borussii Dortmund. Jeho dlouholetý rival Gatlin ale věří, že se Bolt za rok nebo dva vrátí.

"Pokud miluje atletiku, tak pro něj bude těžké zůstat stranou. A když se na to podíváme z tohoto pohledu, tak si myslím, že miluje dráhu. Hodně," uvedl Gatlin.

Čím dál víc je přesvědčený, že Bolt ve sportovním důchodu nevydrží. "Je to především velký závodník. Je rád, když může stát na startovní čáře, a miluje vítězství. Když o tom tak přemýšlím, tak si myslím, že by mohl běžet v roce 2020," doplnil pětatřicetiletý Američan.

Kvůli dopingové minulosti je Gatlin považován za "zlého muže" sprintu, jeho souboje s Boltem byly vnímány jako boj dobra a zla. Na mistrovství světa v Londýně, kde triumfoval, na něj fanoušci bučeli. Gatlin nyní svou přípravu směřuje k mistrovství světa 2019 v Dauhá. Pak se rozhodne, zda bude pokračovat až do olympiády. V době Her v Tokiu mu bude 38 let.

přehrát video
Bolt děkoval fanouškům, konec kariéry si rozmýšlet neplánuje
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.