Evropská a Konferenční liga UEFA

Keňané ostrouhali. Chicagský maraton skončil velkým americkým triumfem

Galen Rupp se stal po 15 letech prvním americkým vítězem Chicagského maratonu. Mezi ženami si připsala premiérový maratonský triumf bývalá olympijská vítězka a mistryně světa z dráhy Tiruneš Dibabaová z Etiopie.

Galen Rupp
zdroj: ČTK/AP

Jednatřicetiletý Rupp, bronzový olympijský medailista z Ria de Janeiro, vyhrál 40. ročník maratonu v Chicagu v osobním rekordu 2:09:20. Druhý muž z letošního Bostonského maratonu se zhruba pět kilometrů před cílem odpoutal od loňského vítěze Abela Kiruie z Keni a porazil ho o 28 sekund. Třetí byl další keňský vytrvalec Bernard Kipyego (2:10:23).

Dibabaová zvítězila v druhém nejrychlejším čase v Chicagu 2:18:31. Rychleji v třetím nejlidnatějším městě USA běžela jen v roce 2002 Britka Paula Radcliffeová (2:17:18).

Rupp překvapivě ovládl maraton v Chicagu

Světová rekordmanka na 5000 m Dibabaová si doběhla pro první maratonské vítězství s téměř dvouminutovým náskokem před Keňankou Brigid Kosgeiovou (2:20:22), třetí byla domácí Jordan Hasayová (2:20:57).