ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Unikátní Kontinentální pohár už se rýsuje, do Ostravy přijede světová špička

Velikost textu:

Ostrava se připravuje na největší atletickou akci příští sezony. Kontinentální pohár přivede v roce 2018 do Vítkovic nejlepší závodníky planety. Stadion, kde se bude příští září unikátní souboj světadílů konat, schválila komise světové atletiky.

přehrát video
Kontinentální pohár přivítá v září 2018 Ostrava

Kontinentální pohár je týmová soutěž, kde proti sobě stojí výběry Evropy, Ameriky, Afriky a společný tým Asie a Oceánie. Zástupci Mezinárodní atletické federace IAAF podrobili ostravský atletický stadion důkladné prověrce.

"Máte úžasný stadion a slyšela jsem, že i úžasné fanoušky. Těšíme se, že ta událost tady bude skvělá," řekla marketingová ředitelka IAAF Fiona Clokeová.

"Pevně věřím, že to přinese prestiž nejen v mezinárodním měřítku, ale obrovský impuls pro domácí atletiku. Pro rozhodčí, organizátory i naše atlety, kteří se mohou dostat do evropského týmu. A pak samozřejmě pro všechny mladé atlety, kteří se přijdou podívat," dodal šéf Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Nominace týmu Evropy se bude dávat dohromady po mistrovství Evropy, které se v srpnu příštího roku koná v Berlíně. Na Kontinentální pohár je rok před akcí, která se uskuteční 8. a 9. září, prodáno už necelých sedm tisíc vstupenek.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.