ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

IAAF: Oštěpařka Špotáková je nominována na výkon roku

Velikost textu:
aktualizováno 17. 11. 2008 13:43

Monte Carlo - Česká oštěpařka Barbora Špotáková je nominována Mezinárodní atletickou federací jako jedna ze tří sportovkyň na ocenění výkon roku. Spolu s ní usilují o tuto poctu ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová a etiopská vytrvalkyně Tiruneš Dibabaová. Všechny tři překonaly v letošním roce světové rekordy.

Barbora Špotáková po vítězném hodu oštěpem
Barbora Špotáková po vítězném hodu oštěpem
Otevřít galerii
 • Barbora Špotáková po vítězném hodu oštěpem autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/372/37147.jpg?1219324212
 • Česká oštěpařka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Olympijská vítězka Špotáková hodila světový rekord 72,28 metru při Světovém atletickém finále ve Stuttgartu. Ruská suverénka ve skoku o tyči Isinbajevová letos změnila historické tabulky hned třikrát, naposledy výkonem 505 centimetrů během olympiády v Pekingu. Dibabaová zaběhla rekord na 5000 m v červnu na mítinku v Oslu, když dosavadní nejlepší výkon vylepšila o více než pět sekund.

Mezi muži je dvakrát nominován sprinter Bolt

V mužské kategorii je na výkon roku nominován hned dvakrát jamajský sprinter Usain Bolt, který ohromil světovými rekordy na 100 i 200 metrů na hrách v Pekingu. Konkuruje mu jen maratonský rekordman Etiopan Haile Gebrselassie.

Na slavnostním galavečeru v Monte Carlu 23. listopadu budou také vyhlášeni nejlepší atleti letošního roku. Mezi ženami obsadila Špotáková sedmou příčku. Do obou anket hlasovali členové IAAF, funkcionáři, trenéři, novináři i veřejnost na internetu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.