ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Soutěž atletických šampionů vrcholí. Hejnová poběží o třetí triumf na Diamantové lize

Velikost textu:

Brusel/Praha – V Bruselu se rozhodne o dalších vítězích a vítězkách Diamantové ligy. Jednou z nich se může stát Zuzana Hejnová, která vyhrála předchozí mítinky v Birminghamu i Curychu. V akci bude i výškařka Michaela Hrubá. Přímý přenos sledujte od 20:00 exkluzivně na webu ctsport.cz.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Hejnová po čtvrtém místě na mistrovství světa v Londýně vyhrála na Diamantové lize v Birminghamu a nenašla přemožitelku ani při vloženém závodě v Curychu. Svůj nejlepší čas sezony tam stlačila na 54,13 sekundy. Ve finále v Bruselu nastoupí olympijská šampionka Dalilah Muhammadová, kterou Hejnová v Birminghamu porazila. Mistryně světa Kori Carterová i bronzová Ristananna Traceyová ve startovní listině nejsou.

Nechybějí ale Ashley Spencerová a Janieve Russellová, které v této sezoně zaběhly rychleji než Hejnová. "Sejde se téměř celá světová špička, takže to pro mě bude takový reparát mistrovství světa. Já věřím, že mám formu pořád dobrou, nic mě nebolí a cítím obrovskou podporu fanoušků, takže věřím tomu, že si zaběhnu zase sezonní maximum, a uvidíme, na co to bude stačit," uvedla Hejnová, která Diamantovou ligu vyhrála v letech 2013 a 2015.

Jednoznačnou favoritku bude mít soutěž výškařek. Mistryně světa Maria Lasickeneová vyhrála všechny závody v sezoně včetně šesti mítinků Diamantové ligy a vylepšila si osobní rekord na 206 centimetrů.

přehrát video
V Bruselu vyvrcholí letošní ročník Diamantové ligy

Nejmladší účastnicí finále výškářek bude juniorská mistryně světa i Evropy Hrubá. "Je to poslední velký závod letošní sezony a chtěla bych se ještě pokusit zabojovat o dobrý výkon a umístění, i když bude velká konkurence. Moc se na to těším," řekla.

Na šestý triumf v Diamantové lize za sebou bude útočit chorvatská diskařka Sandra Perkovičová. Hlavní vyzývatelkou mistryně světa z Londýna bude Dani Stevensová, která si na cestě za stříbrem z MS vylepšila osobní rekord na 69,64 metru.

Každý z vítězů získá odměnu 50.000 dolarů (asi milion korun). Finanční prémie jsou vypsané pro osm závodníků v každé disciplíně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.