ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Zlatá tretra

Bolt: Jsem trochu šokovaný, jaké je v Ostravě teplo. Doufám, že to vydrží

Velikost textu:

Ostrava – Občas je v Ostravě trochu větší zima, než by si představoval. Ale fanoušci mu dojem ze Zlaté tretry rozhodně vylepšují. Světovému rekordmanu Usainu Boltovi se líbí především to, že fandí za jakýchkoliv okolností. Také proto se na tento atletický mítink pravidelně vrací, ve středu zde poběží podeváté. Přímý přenos nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Usain Bolt
Usain Bolt

Když Boltova hvězda vyletěla vzhůru, stály o jeho účast nejslavnější mítinky světa. Ani jeden ale nezískal velkého showmana víckrát než Ostrava.

"Je toho více, co mám na Ostravě rád. Hlavně fanoušky. Lidi tu přijdou, ať se děje, co se děje. Ať je zima nebo hezky. Pokaždé tady je plný stadion. To je pro mě velká věc. Cítím se tu jako doma. Už i hotelový pokoj znám velice dobře. Je to vždy fajn pocit tu startovat," řekl třicetiletý sprinter, který první pozvánku do Ostravy obdržel už v roce 2004.

Tehdy se omluvil kvůli zranění, ale v roce 2006 už na Zlatou tretru přijel. "Já si vždy vzpomenu na počasí. Potřebuji teplo jako na Jamajce, ale tady často byla i zima. Letos jsem po příjezdu trochu šokovaný, jaké je teplo. Doufám, že to vydrží a zaběhnu nějaký dobrý čas," uvedl Bolt ke svému chystanému startu na stovce.

přehrát video
Bolt: Je tady o dost tepleji, než jsem zvyklý

Ostravská derniéra opravdu definitivní

Osminásobný olympijský vítěz už je nezlomně rozhodnutý, že po letošní sezoně pověsí tretry na hřebík. Nezviklá ho už údajně nic. "Ne. Jsem smířený s tím, že skončím. Dosáhl jsem všeho, čeho jsem chtěl dosáhnout. Mám na svou kariéru spoustu úžasných i těch méně hezkých vzpomínek. Ale byla to skvělá kariéra. Letos skončím," prohlásil Bolt.

Dál se zatím nedívá. Plány odsouvá až na konec sezony. "Co bude, nemám tušení. Možná se ožením, možná budu mít rodinu a děti. Chtěl bych ale nějak zůstat u atletiky. Je fakt, že můj kouč mě přesvědčuje, abych byl taky trenér. Ale vážně nevím. Jen doufám, že za deset let nebudu mít pivní břicho," zasmál se Bolt.

Kéž by byla rozlučka kvalitní

Do každého závodu se v rozlučkové sezoně snaží dát maximum. "Snažím se užít si to, vím, že to je poslední sezona. Určitě je kvůli tomu hodně emotivní. A emoce jsou radost i smutek, to tam všechno je. Ale vychutnávám si každou minutu. Vejdu na stadion a snažím se cítit energii z diváků," popsal Bolt, co se mu bude honit hlavou ve středu ve Vítkovicích.

Sbohem Ostravě touží dát kvalitním časem. Výhra se od něj očekává už automaticky. "Když počasí vydrží, může to být rychlé. Bude to výjimečné, když vím, že tu jsem naposledy. Tedy jako běžec naposledy. Rád se přijedu podívat na mítink jen jako fanoušek na sprintery a atlety z mladší generace," dodal Bolt.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.