ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Hejnová sní o medaili, je to velká výzva, říká trenérka Jandová

Velikost textu:

Praha - Zuzana Hejnová po půl roce ukončila spolupráci s německým trenérem Falkem Balzerem a vrátila se k přípravě s Danou Jandovou, se kterou trénovala už dříve. Staronová trenérka české atletky se dlouhodobě věnuje práci s mládeží. Nyní před ní stojí nová výzva, dovést k další medaili dvojnásobnou světovou šampionku. S Hejnovou už připravily tréninkový harmonogram a veškerá příprava směřuje především k mistrovství světa v Londýně. 

Zuzana Hejnová se stříbrnou medailí z halového ME
Zuzana Hejnová se stříbrnou medailí z halového ME

Dana Jandová už Hejnovou vedla v době, kdy byla česká hvězda ještě dorostenkou. Na obnovenou spolupráci se těší. "Je to rozhodně velká výzva. Se Zuzkou jsme začínaly. Věřím, že jsem dostala diamant, který už je vybroušený a že stačí postavit a posunout to tak, aby získala zase tu medaili na mistrovství světa, o které samozřejmě sní," popsala cíle spolupráce staronová trenérka české atletky.

Jandová se se svou svěřenkyní domluvila na harmonogramu tréninků, protože Hejnovou čeká v blízké době několik velkých závodů. Tréninkový plán mají sestavený zhruba na dva měsíce dopředu. "Já jí v podstatě musím udržet v té kondici, kterou má, a vyčistit jí hlavu. Ona potřebuje dát pryč ty ošklivé myšlenky a nastavit se na závodní činnost, aby byla znovu vítězka a aby vyhrávala," řekla Jandová. Nejbližší závod čeká Hejnovou v Eugene. "Od toho se odpíchneme a uvidíme, co poběží," vysvětlila trenérka české atletky.

přehrát video
Jandová o spolupráci s Hejnovou: Bude to těžké, ale věřím, že to dáme

Veškerá tréninková příprava bude směřovat k srpnovému mistrovství světa. Hejnová bude v Londýně obhajovat světový titul. Zároveň ale naznačila, že to pro ní může být poslední světový šampionát. "Ona musí nastupovat jako vítězka. Do každého závodu chodí s tím, že jde vyhrát. I když má nějaké zdravotní problémy, tak je připravená na startu k vítězství," řekla Jandová. Podle ní Hejnová nyní nemá zdravotná problémy a přípravu absolvuje naplno. "Na dnešním tréninku říkala, že jí achylovka vůbec nebolí," řekla.

Hejnová ukončila předchozí spolupráci s německým trenérem Falkem Balzerem kvůli náročnosti cestování do Německa. Česká překážkářka aktuálně trénuje v Praze nebo v Jablonci, nedaleko bydlí také její rodiče. "Zuzka potřebuje rodinné zázemí, potřebuje kolem sebe lidi, které má ráda a na které se může spolehnout," vysvětlila Jandová.

Se Zuzkou jsme v kontaktu patnáct let, říká Jandová

S novou trenérkou se také změní některé tréninkové metody. "S panem Falkem Zuzka trénovala v úplně jiném systému, než tady my Češi. Takže na něco navážeme, ale něco uděláme, jak jsme se domluvily, úplně jinak," popsala koučka. 

A co říká Jandová na to, že se k ní její svěřenkyně znovu vrátila? "To se snad stalo jen mně, já neznám trenéra, ke kterému by se takto někdo vrátil. Celých 15 let jsme se Zuzkou v kontaktu. Já jsem takový ten trenér, že doopravdy ráda pomůžu, vychovám tu mládež a nemám problém ji poslat dál k tomu top trenérovi. To už dělám několik let. Nikdy jsem neměla ambice vychovat olympijského vítěze, ale teď mám Zuzku, to je velká výzva," dodala na závěr Jandová.   

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.