Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Karlovarskému půlmaratonu vládli v traťových rekordech Keňané

Karlovy Vary - Keňané Wilfred Kimitei a Yvonne Jelagatová jsou novými traťovými rekordmany Karlovarského půlmaratonu. Kimitei v pátém ročníku závodu časem 1:00:54 hodiny vylepšil o sedm sekund předloňský nejlepší výkon krajana Elijaha Serema. Jelagatová zvítězila v čase 1:08:19 a loňské maximum jiné Keňanky Joyciline Jepkosgeiové pokořila o 48 sekund. Nejlepšími českými běžci byli Jiří Homoláč a Petra Kamínková.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary

Pod hodnotu předchozího traťového rekordu se dostali v mužském závodě i další tři Keňané. Edwin Kiplagat a Timothy Kimeli proběhli cílem shodně tři sekundy za vítězem a o jednu sekundu se dostal pod hranici 61 minut Evans Cheruiyot.

Jelagatovou doprovodily na stupně vítězů Eutume Asefaová z Etiopie, jež také předčila dosavadní karlovarské maximum časem 1:08:40, a další Keňanka Marion Limová.

Homoláč dokončil závod patnáct sekund po nejrychlejší ženě. Kamínková na devátém místě navázala na triumf z domácího šampionátu v Pardubicích, časem 1:17:58 si ještě o dvě sekundy polepšila a opět porazila spolufavorizovanou Ivanu Sekyrovou.

Karlovarský půlmaraton:

Muži: 1. Kimitei 1:00:54, 2. Kiplagat 1:00:57, 3. Kimeli (všichni Keňa) 1:00:57, ...17. Homoláč 1:08:34, 19. Míč 1:10:16, 25. Marčík (všichni ČR) 1:14:25.

Ženy: 1. Jelagatová (Keňa) 1:08:19, 2. Asefaová (Et.) 1:08:40, 3. Limová (Keňa) 1:11:21, ...9. Kamínková 1:17:58, 10. Sekyrová 1:19:01, 11. Joglová (všechny ČR) 1:21:54.