ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Štafeta čtvrtkařů doběhla na Bahamách čtvrtá

Velikost textu:

Nassau – Štafeta českých čtvrtkařů obsadila na mítinku World Relays na Bahamách dvanácté místo. Ve finále B skončil tým ve složení Patrik Šorm, Vít Müller, Michal Desenský, Jan Tesař čtvrtý.

přehrát video
Čeští čtvrtkaři skončili na Bahamách čtvrtí

Soutěž čtvrtkařů vyhráli časem 3:02,13 Američané, ve štafetách na 4 x 200 metrů mužů a 4 x 100 metrů žen ale překvapivě nekralovali. V závodu sprinterek Američanky skončily po ztrátě kolíku hned na prvním úseku a jejich zaváhání využily k překvapivému triumfu Němky, které získaly i skalp Jamajčanek. Dvoustovku mužů ovládla v letošním nejlepším čase Kanada.

I přes tato zaváhání vyhráli američtí atleti během dvoudenního klání v Nassau pět z devíti soutěží a potřetí za sebou získali zlatý štafetový kolík. Tým USA získal i díky dvěma druhým a jednomu třetímu místu 60 bodů a o 21 bodů porazil stříbrnou Jamajku. Bronz brala Austrálie (24 bodů).

Osmička finalistů z každého závodu si zajistila právo startu na letošním mistrovství světa v Londýně. Dalších osm štafet se na srpnový šampionát probojuje na základě dvou výkonů dosažených v kvalifikačním období, což je cílem českých čtvrtkařů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.