ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Legendární Farah poběží jednu ze svých posledních desítek kariéry na Zlaté tretře

Velikost textu:
aktualizováno 9. 2. 2017 16:04

Ostrava – Velký úlovek se podařil organizátorům Zlaté tretry. Suverén závodu na 10 000 metrů a jeden z nejlepších vytrvalců historie, Brit Mo Farah na mítinku v Ostravě poběží jednu ze svých posledních desítek kariéry. Čtyřnásobný olympijský vítěz bude chtít 28. června překonat ostravský rekord Kenenisy Bekeleho.

Slavící Mo Farah
Slavící Mo Farah

Třiatřicetiletý rodák ze somálského Mogadiša Farah se ve Vítkovicích postaví na start své poslední mítinkové desítky. Pětinásobný mistr světa se od příští sezony chystá přejít k silničním závodům.

"Bylo dost těžké ho získat. Museli jsme sladit termín, najít disciplínu, dohodnout se s ním, protože si své starty vybírá dost pečlivě. Ale jsme rádi, že právě v zemi Emila Zátopka bude tento šampion absolvovat svou poslední desítku," řekl sportovní manažer Alfons Juck.

Farah si Zlatou tretru vybral jako závod, na němž chce před mistrovstvím světa v Londýně útočit na kvalitní čas. "On se nechal slyšet, že by ještě jednou rád v kariéře běžel rychlou desítku. My jsme na to reagovali a výhoda je, že má stejného manažera jako Usain Bolt. Máme tedy dobré předpoklady, aby se podařil pokus o co nejrychlejší čas," řekl Juck.

Pro Jucka to znamená najít i kvalitního vodiče. "To nebude lehké, jelikož Farah chce běžet pod 27 minut, to už je ostré tempo, které ne každý zvládne. To je těžký úkol i pro nás," řekl Juck, který uvažuje, že desítku zařadí do závěrečného bloku programu jako vrchol dne.

Zlatá tretra přidala k tyčkařce Jiřině Ptáčníkové, německému oštěpaři Thomasi Röhlerovi a americkému trojskokanovi Christianu Taylorovi další zvučné jméno.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.