ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Oštěpaři se budou připravovat na Kanárských ostrovech. Cílem je účast na MS

Velikost textu:

Praha - Čtveřice českých oštěpařů vyrazila na čtrnáctidenní soustředění na Kanárských ostrovech. Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch, Petr Frydrych a Jaroslav Jílek chtějí v sezoně především zůstat zdraví a zároveň se probojovat na MS. To je i cíl trenéra Jana Železného.

Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch

"Nebudou tam trénovat tak specificky, že by třikrát týdně házeli oštěpem. Budou běhat, jezdit na kole, házet kameny do moře... Během svátků si odpočinou a v lednu začneme přípravu směrem k mistrovství světa, která už bude víc oštěpařsky zaměřená," řekl Železný. Také potvrdil, že v únoru se svými svěřenci absolvuje soustředění v Jižní Africe.

Vadlejch, který má coby vítěz Diamantové ligy jako jediný ze čtveřice účast na světovém šampionátu jistou, chce zapracovat na rychlosti. "Myslím, že jsem z top oštěpařů jeden z pomalejších. Dát do toho víc rychlosti, ale ve stejné a lepší technice," uvedl.

přehrát video
Oštěpaři vyráží trénovat na Kanárské ostrovy

Všichni oštěpaři se shodli na tom, že klíčový bude co nejlepší zdravotní stav. "Zatím se ukázalo, že čím je člověk zdravější na konci přípravy, tím ta sezona bývá povedenější. Cílem přípravy je odtrénovat to ve zdraví, ale v přiměřené kvalitě," konstatoval Veselý. "Oštěp je tak strašně náročná disciplína na pohybový aparát, že zůstat zdravý celý rok je něco výjimečného. Většinou se to tak nestane. Mým cílem je, aby zůstali zdraví úplně," doplnil Železný.

Limit pro účast na MS je 83 metrů. "Teď je jenom jedna věc, aby se tam všichni čtyři dostali. Každý chce porazit každého. Mezi sebou i mezi světem. Jsou schopní to dokázat," prohlásil Železný. "Nechceme si to pokazit, abychom tam mohli být čtyři. Kvalita ve skupině je taková, že jsme schopni limit hodit všichni," dodal Veselý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.