ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Premiéra exkluzivního dokumentu

Já jsem Bolt a jsem v kinech. Ale jen jednou

Velikost textu:

Praha - Atletická superhvězda Usain Bolt získal devět zlatých olympijských medailí a je nejrychlejším sprinterem světa. Teď Jamajčan Bolt vypráví svoji cestu k úspěchu v novém dokumentu. Snímek I am Bolt bude celosvětově uveden v kinech pouze dnes, v Česku ho do programu zařadilo necelých dvacet kinosálů.

Záběr z filmu I Am Bolt
Záběr z filmu I Am Bolt

Náročná tréninková příprava, nezdary, výzvy, vítězství i záběry ze soukromí. Jamajský blesk svolil s natáčením dokumentu rok a půl před letošní olympiádou v brazilském Riu.

Kromě exkluzivních záběrů a rozhovorů s dalšími sportovními hvězdami, třeba s fotbalistou Pelém nebo tenistkou Serenou Williamsovou, přidává na výjimečnosti snímku také fakt, že ho diváci uvidí v kinech pouze jednou.

Usain Bolt se zlatou medailí z OH
Usain Bolt se zlatou medailí z OH

"O Boltovi se dozví víc, než co běžně vidí na televizních obrazovkách. To co tedy uvidí, bude překvapení pro nás všechny," uvedla Adéla Brabcová ze společnosti Aerofilms, která snímek v tuzemsku distribuuje.

Není tedy vyloučeno, že se v dokumentu neobjeví také záběry z ostravské Zlaté tretry, na níž startoval už osmkrát.

"Mým cílem při tvorbě tohoto filmu je ukázat lidem, jaký můj život doopravdy je. Čím jsem prošel, abych se dostal tam, kde jsem dnes, mé vzestupy a pády a pohled na to, co si myslím a cítím. Znám hodně lidí, kteří mají pocit, že už mě znají, ale těším se, až všichni uvidí mé skutečné já," uvedl sám Bolt.

Trojnásobný zlatý olympijský vítěz zažije svůj filmový debut při světové premiéře na londýnském Leicester Square. Třicetiletý sprinter se po letošních letních hrách v Riu zařadil se svými celkem devíti zlatými medailemi na šesté místo historicky nejúspěšnějších olympioniků.

přehrát video
Bolt si premiéru svého dokumentu užil po boku rodičů i atletických hvězd
Zdroj: ČT sport, ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.