ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hvězdný sprinter Bolt chce trénovat s fotbalisty Dortmundu

Velikost textu:

Dortmund - O lásce Usaina Bolta k fotbalu se ví již delší dobu. Několikrát navštívil zápasy svého oblíbeného Manchesteru United v Premier League. Nyní se však rýsuje jiná zkušenost. Někdo by to mohl považovat za marketingový tah či vylomeninu, ale jamajský světový rekordman na 100 i 200 metrů chce trénovat s fotbalisty německého vicemistra Borussie Dortmund.

Usain Bolt
Usain Bolt

"Splnil bych si tím své přání, stát se fotbalistou," říká Bolt a šéf Borussie Hans-Joachim Watzke na to reaguje: "Těšíme se, pro nás je to čest."

A co by se také stalo? Útočník a vyhlášený kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang by asi najednou ztratil pozici nejrychlejšího muže v kádru Borussie. Podle informací britského deníku The Guardian už je Bolt v kontaktu s trenérem Dortmundu Thomasem Tuchelem a domlouvají spolu možnost atletova zapojení do kondičního a fotbalového tréninku.

"Náš trenér to také považuje za dobrou věc. Jasně, asi se do toho nevrhneme hned, zvlášť když hrajeme o víkendu bundesligu i v týdnu Ligu mistrů, ale v přípravě na to prostor bude. Hráčům se ta myšlenka také zamlouvá," doplňuje Watzke.

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang

Bolt po letošních olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde dovršil hattrick zlatých hattricků, kdy na Hrách 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a letos vždy získal tři zlaté medaile na 100, 200 a ve štafetě na 4 x 100 metrů, oznámil, že po světovém šampionátu 2017 v Londýně ukončí svou atletickou kariéru.

A tak si dává nové cíle. Po tréninku s Borussií Dortmund by se rád sešel také s Josém Mourinhem, koučem Manchesteru United. "Pokud bych si jednou mohl zahrát právě za United, bylo by to splnění mého snu. Prostě báseň," sní třicetiletý hvězdný sprinter.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.