ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Isinbajevová hodlá kandidovat do čela ruského atletického svazu

Velikost textu:

Moskva - Svůj úmysl ucházet se o pozici šéfky ruského atletického svazu (ARAF) oznámila tyčkařka Jelena Isinbajevová. Ruská atletka se chce v podzimních volbách stát nástupkyní Dmitrije Šljachtina, za svůj hlavní cíl označuje návrat svých krajanů na mezinárodní světové akce.

Jelena Isinbajevová
Jelena Isinbajevová

"Chci to zkusit. Reputaci na to (stát se prezidentkou domácí federace) mám," řekla dvojnásobná olympijská vítězka. Ruský svaz kvůli suspendaci za rozsáhlý dopingový skandál pozbyl členství v IAAF a jeho sportovci už od listopadu nemohou startovat na mezinárodních soutěžích. Chybět budou i v Riu, kde atletické soutěže teprve začnou.

"ARAF má před sebou složitou cestu za návratem do mezinárodní atletiky. A to, že jsem nedostala možnost startovat na olympiádě jako sportovec, mi pomůže v mém snažení o návrat členství v IAAF. Přeji si, aby naši atleti opět startovali v mezinárodních závodech. Návrat ruských sportovců mezi elitu pro mě představuje obrovskou motivaci a zároveň vidinu jakési kompenzace za absenci v Riu," řekla Isinbajevová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.