ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Výškařka Hrubá cítí šanci získat na ME medaili i překonat osobní rekord

Velikost textu:

Amsterdam - Formu na osobní rekord cítí na mistrovství Evropy v Amsterdamu výškařka Michael Hrubá. Dnešní kvalifikací prošla jako nůž máslem, všechny čtyři postupné výšky včetně limitu 192 centimetrů skočila napoprvé a odcházela ze sektoru s úsměvem. Přesto cítila, že má ještě rezervy.

Michaela Hrubá
Michaela Hrubá

Při zpětném sledování svého limitního pokusu totiž zjistila, že příliš prostoru mezi jejím letícím tělem a laťkou nezbylo. "No, moc velkou rezervu jsem tam tedy neměla," usmála se osmnáctiletá výškařka s osobním rekordem 195 cm. "Ale cítila jsem se velmi dobře, povrch mi seděl. Skoro nic jsem neudělala, doběhla jsem poslední dva kroky a vystřelilo mě to. Doufám, že ve finále to bude podobné," prohlásila.

V Amsterdamu je na první velké seniorské akci pod otevřeným nebem a hned může pomýšlet na cenný kov. Poprvé v životě tak zažije dvě soutěže ve dvou dnech.

přehrát video
Kvalifikační skok a ohlasy výškařky Hrubé

"Kvalifikace je vlastně velký závod. Tlak tam trošku byl, takže úleva je," uvedla. Hned ve čtvrtek ji od 17:30 čeká finále. "Je to den a půl, snad to zvládnu. Když se pořádně vyspím, tak to bude v pohodě. Neopravovala jsem, ušetřila jsem nějaké síly."

Juniorská vicemistryně světa cítí formu. Letos skočila osobní rekord v hale na juniorském MČR, při šampionátu dospělých pod otevřeným nebem v Táboře překonala 193 cm, i když měla na jaře potíže s odrazovým kotníkem. "Už je v pohodě," ujistila a ukázala preventivní tejp. "Cítím formu, ale nevím, jestli to bude na medaili. Ale 196 na první by možná mohla být medaile," mínila.

K tomu by jí mohla pomoct i neúčast Rusů, kteří mají od IAAF zákaz startů. V Amsterdamu je pouze osmistovkařka Julia Stěpanovová, která byla korunní svědkyní v dopingové aféře. Hrubá tak přišla o tři silné soupeřky. "Pro mě to je velké plus, byla by to velká konkurence navíc. Bylo by nás tu strašně moc, už takhle to bylo 26 výškařek," řekla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.