ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
Praga Academica

Michaela Hrubá se zařadila do první desítky světových tabulek

Velikost textu:

Praha - Vynikající výkon výškařky Michaely Hrubé ozdobil 51. ročník atletického mítinku Praga Academica. Osmnáctiletá závodnice překonala 193 cm a posunula se na dělené deváté místo světových tabulek.  

Michaela Hrubá
Michaela Hrubá

Už jistá účastnice olympijských her byla ze svého výkonu příjemně překvapená. "Já jsem to vůbec nečekala. Měla jsem problémy s kotníkem, takže jsem šla jenom volně. Těch 193 je něco neskutečného," řekla po závodě.

Velmi slušné výkony byly k vidění i v tyčkařském sektoru. Šestnáctiletá Amélie Švábíková se vyšplhala nad laťku ve výšce 425 cm, čímž vylepšila český dorostenecký rekord. Soutěž opanovala Jiřina Ptáčníková.

Mistryně Evropy z Helsinek si výkonem 465 cm posunula letošní maximum. "Já jsem strašně spokojená, protože jsem dneska poprvé zkoušela celý závodní rozběh. Prodloužila jsem ho, takže test vyšel docela dobře," pochvalovala si.

V mužském závodu si vítězství připsal Michal Balner, jemuž k prvenství stačilo 555 cm. Druhý Jan Kudlička skočil o dvacet centimetrů méně.

přehrát video
Michaela Hrubá: Vůbec jsem to nečekala

Atletický mítink Praga Academica:

Muži: 110 m př.: 1. Trajkovič (Kypr) 13,65. tyč: 1. Balner 555, 2. Kudlička (oba Dukla Praha) 535.
Ženy: 200 m: 1. Artymatová (Kypr) 23,19. výška: 1. Hrubá (JAC Brno) 193. tyč: 1. Ptáčníková (Olymp Praha) 465, 2. Maláčová (USK Praha) 455.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.