ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Tyčkařka Ptáčníková si k narozeninám dala nečekaný triumf na Zlaté tretře

Velikost textu:

Ostrava - Velmi příjemný dárek si dala k pátečním třicátým narozeninám tyčkařka Jiřina Ptáčníková, když překvapivě triumfovala na Zlaté tretře výkonem 460 centimetrů. Sama byla překvapená, že po předchozích nezdarech v Ostravě tentokrát opouštěla sektor s úsměvem.

Jiřina Ptáčníková se raduje z výhry
Jiřina Ptáčníková se raduje z výhry

"Dříve jsem tu vždy brečela, teď můžu konečně odcházet s úsměvem na tváři," řekla Ptáčníková novinářům. "Ráno (před závodem) jsem se s trofejí fotila, ale vůbec by mě nenapadlo, že ji získám. Konkurence tu byla velká," podotkla.

Jenže kubánskou mistryni světa Yarisley Silvaovou porazila na pokusy a Američanka Sandi Morrisová, vedoucí žena letošních světových tabulek, odstoupila poté, co jí praskla tyčka a poranila jí ruku. "Při rozcvičení vypadala, že tu bude létat přes tribuny, ale pak jí praskla tyčka, to je vždy nepříjemné. Doufám, že bude v pořádku," prohlásila česká rekordmanka.

K vítězství jí prý s nadsázkou pomohlo, že během závodu o rok zestárla. "Narodila jsem se v šest hodin odpoledne, takže jsem závod začala jako devětadvacetiletá a dokončila ho jako třicetiletá. Prostě čím starší, tím lepší," usmívala se Ptáčníková.

Ptáčníková si vyskočila první místo
Ptáčníková si vyskočila první místo

Poslední pokus vynechala kvůli tomu, že ji tahal zadní stehenní sval
 
Přitom poslední týden netrénovala kvůli bolestem. "Extraligu v Plzni jsem absolvovala v těžkých bolestech a teď jsem skoro celý týden netrénovala. Rozhodně jsem nebyla stoprocentní. Když jsem dala 460, tak jsem se rozhodovala, jestli pokračovat. Bude to prkotina, něco skřípnutého, tak to musím dát dohromady. Proto jsem hlavně ráda, že jsem zůstala zdravá, i když poslední pokus už jsem vynechala kvůli tomu, že mě trochu tahal zadní stehenní sval. Teď se chci dát do kupy a budu se soustředit na další závody," líčila.
 
Závod pro ni byl zvláštní i proto, že skákala po boku svého snoubence Jana Kudličky, který ve druhém sektoru skončil čtvrtý. "Bylo to hrozné. Já jsem snad měla jediný pokus, kdy jsme nešli současně. Pořád jsme tam stáli spolu při rozběhu," mrzelo Ptáčníkovou, že si nemohli vzájemně fandit. "Honza se trápil, bolela ho pata, tak snad bude v pořádku. Vlastně jsme se po závodě ještě nebavili. Vím, že byl čtvrtý, to je asi všechno," dodala.
 
Radost měla i z toho, že jí trofej pro vítězku předal populární herec Miroslav Donutil. "My jsme totiž bydleli vedle sebe na Barrandově, tak jsme se potkávali. Chodila jsem tátovi pro pivo se džbánkem do hospody, kde on seděl a vyprávěl historky. Trochu jsme vzpomínali a pamatuje si mě. Hezké setkání po tolika letech. Vážím si toho, protože je to můj favorit," prohlásila Ptáčníková.

přehrát video
Vítězný pokus Jiřiny Ptáčníkové
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.