ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Veselý na Zlaté tretře házet nebude, skolila ho nemoc

Velikost textu:

Ostrava - Hvězdný souboj oštěpařů na atletickém mítinku Zlatá tretra Ostrava bude bez Vítězslava Veselého. Bývalý mistr světa i Evropy plánovanou účast v páteční soutěži zrušil kvůli nemoci a vysokým teplotám.

Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý

První příznaky nemoci se u třiatřicetiletého hodonínského rodáka objevily v pondělí a během dnešního dopoledne už bylo jasné, že zdravotní stav mu účast na ostravském mítinku neumožní. "Moc mě to mrzí. Těšil jsem se, že si ve středu v Praze na Čokoládové tretře zaběhám s Boltem, a hlavně na skvělou atmosféru v Ostravě. Ale bohužel se dnes opravdu necítím dobře a závodit v tomto stavu by byl velký risk," řekl Veselý.

Druhý muž českých historických tabulek a trojnásobný vítěz Zlaté tretry z let 2012 až 2014 se rozhodl nehazardovat se zdravím především kvůli olympiádě. "Víťovo rozhodnutí, které se mnou konzultoval, je rozumné. V olympijském roce bude záležet na každé maličkosti a závodit s horečkou by bylo zbytečné riziko," řekl Veselého trenér a současně ředitel ostravského mítinku Jan Železný.

Hlavní hvězdou oštěpařského klání bude úřadující mistr světa Julius Yego z Keni. Z českých oštěpařů jsou přihlášeni první muž letošních světových tabulek Jakub Vadlejch a Petr Frydrych.

přehrát video
Boltův start na Zlaté tretře není ohrožen
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.