ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Špotáková už opět háže a zvažuje start na ME

Velikost textu:

Praha - Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková už se zotavila ze zlomeniny zánártní kůstky v noze a je opět v tréninku. Přesný plán sezony ještě nemá a kvůli zpoždění dokonce nevyloučila, že by jela na ME v Amsterdamu, kde původně závodit nechtěla.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

"Já, která jsem vždycky spoléhala na nohy a na rychlost, budu házet vrškem. Nakonec se i ze Špotákové stává vrhačka," podotkla s úsměvem. Uplynulých osm týdnů totiž nemohla běhat, tudíž házela pouze ze sedu či ze stoje a posilovala horní partie těla. "Ale má to docela sílu, letí to hezky," hodnotila se, když hodila tradičním oštěpem.

Každý den se její zranění lepší. "Není to ještě na nějaké velké běhání, ale už se chystám hodit si z popoběhnutí," uvedla. K tomu dojde na desetidenním soustředění v Debrecínu, kam odjede v neděli. A na jeho konci se rozhodne, kdy zahájí závodní sezonu. "Jestli vůbec přichází v úvahu závodit už na začátku června," uvedla.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

To se totiž koná její oblíbený mítink Diamantové ligy v Římě (2. června). Potom přichází do úvahy Memoriál Josefa Odložila v Praze 6. června nebo mistrovství České republiky v Táboře 18. až 19. června. "Řím je hodně na hraně. V Debrecínu si změřím, kolik hážu, ale spíš půjde také o to, abych si v tom prvním závodu v přemíře snahy neublížila," přemítala Špotáková. "Rozhodnu se definitivně na začátku června," řekla.

Špotáková chce sílu v rukách skloubit s rozběhem. "Půjde to postupně, musím si na to zvyknout," uvedla oštěpařka, jíž po návratu ze soustředění ještě čeká kontrolní rentgen. "Je to kvůli psychice, abych skutečně věděla, že je všechno už v pořádku," vysvětlila.

Špotáková je v 34 letech natolik zkušená, aby situaci se zraněním v olympijské sezoně zvládla. Ví, že před útokem na třetí zlato z OH v řadě nepotřebuje moc závodit, že jí stačí čtyři testy formy. A jedním z nich může být nově i ME. "Tím, jak se příprava posunula, tak to je otevřené," prozradila. "Možná by nebylo špatné vyzkoušet si atmosféru velkého podniku. Dlouho jsem se na závody takhle netěšila," dodala.

přehrát video
Špotáková se po zranění vrací k přípravě na OH
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.