ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Zlatá tretra

Eaton se vrátí do Ostravy, závodit bude v dálce a stovce

Velikost textu:

Praha - Ostravská Zlatá tretra si pojistila účast dalšího hvězdného jména. Po tyčkaři Renaudu Lavilleniem potvrdil svůj start i rekordman v desetiboji Ashton Eaton. Ten se ovšem tentokrát představí ve skoku do dálky a sprintu na 100 metrů. K potvrzeným českým zástupcům se přiřadil Radek Juška a Zuzana Hejnová.

Ashton Eaton
Ashton Eaton

Dálka se v programu mítinku IAAF World Challenge objeví po sedmi letech. Olympijský vítěz a mistr světa v desetiboji Eaton má osobní rekord 823 cm, Juška dosud skočil o osm méně. Organizátoři pozvali také paralympijského vítěze Markuse Rehma z Německa, který s podkolenní amputací skočil už 840 cm. Rehm chce přesvědčit Mezinárodní olympijský výbor a IAAF, aby mohl startovat na hrách v Riu.

Juška je nyní na soustředění v Africe. "Padají tady tréninkové osobní rekordy, jak v posilovně, rychlosti i v odrazech. Vše jde podle plánu, za chvíli začnu přípravu do kvality. Tretra je největší český závod, takže se těším hlavně na publikum," uvedl Juška.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Hejnovou čeká devátý start na Zlaté tretře, v letošní sezoně to bude po Diamantové lize v Dauhá její druhý závod roku. "Na Zlatou tretru se těším, ráda závodím před domácím publikem a budu se snažit předvést co nejlepší výsledek. Zatím ještě nedokážu odhadnout čas, jaký jsem schopna běžet, ale jsem dobře připravená a věřím ve výkon pod 54 sekund," vzkázala ze soustředění v Jihoafrické republice.

Jejími soupeřkami budou mimo jiné Američanka Dalilah Muhammadová s osobním rekordem 53,83 i tradiční domácí rivalka Denisa Rosolová. Hejnová dosud v Ostravě běžela nejlépe v roce 2013, kdy stanovila rekord mítinku časem 53,32.

přehrát video
Eaton před stovkou v Ostravě: Bude to pro mě impuls učit se nové věci

Už dříve organizátoři oznámili účast několika hvězd, chybět by neměli tyčkaři Renaud Lavillenie a Shawn Barber, dvojnásobný halový mistr světa na čtyřstovce Pavel Maslák, vicemistr světa na 1500 metrů z Portlandu Jakub Holuša, oštěpaři Vítězslav Veselý i keňský mistr světa Julius Yego. Kvůli Usainu Boltovi se letos přizpůsobil i termín na pátek 20. května, účast jamajské sprinterské hvězdy ale oficiálně potvrzena zatím není.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.