ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Atletika

Jablonec přivítá tyčkařského rekordmana Lavillenieho

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou - Jablonecký mítink přivítá velkou světovou hvězdu, francouzského tyčkaře Renauda Lavillenieho. Ten je současným držitelem světového rekordu. Na startu bude i česká špička před odletem na závěrečné aklimatizační soustředění do USA před halovým mistrovstvím světa v Portlandu. Přímý přenos mítinku Jablonec Indoor Gala sledujte od 20:05 na ČT sport a našem webu.

Renaud Lavillenie
Renaud Lavillenie

Pro olympijského vítěze Lavillenieho to bude poslední závod před světovým halovým šampionátem. Letos je v dobré formě, na "svém" mítinku v Clermont-Ferrand nedávno překonal 602 cm. Spolu s ním budou skákat účastníci HMS Jan Kudlička a Michal Balner. Soutěž v hale s netradičním 300 metrů dlouhým oválem se bude konat na vyvýšeném pódiu.

V koulařském sektoru se objeví dvojnásobný olympijský vítěz Polák Tomas Majewski. K jeho soupeřům patří juniorský evropský rekordman krajan Konrad Bukowiecki, favoritem bude Kanaďan Tim Nedow, jenž letos překonal 21 metrů. Životní formu má také Tomáš Staněk. Českou hvězdou mítinku bude i halový vicemistr Evropy dálkař Radek Juška, který na nedávném mistrovství republiky v Ostravě skočil 801 cm.

Kromě technických disciplín budou na programu hladké a překážkové sprinty. Na startu bude halový mistr světa a Evropy v běhu na 60 metrů Brit Richard Kilty, hlavním adeptem na vítězství je ale Kubánec Yunier Pérez, šestý muž letošních světových tabulek. Závod žen má favoritku v Michelle-Lee Ahyeové z Trinidadu.

Nad překážkami poběží Američan Jarret Eaton a mezi ženami všechny tři medailistky z loňského halového ME v Praze včetně vítězné Aliny Talajové z Běloruska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.