ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Atleti mají na MČR poslední šanci nominovat se na šampionát do USA

Velikost textu:

Praha - Poslední možnost splnit limit na halové mistrovství světa do Portlandu a zároveň první šanci zajistit si start na mistrovství Evropy pod otevřeným nebem v Amsterdamu a také na olympijských hrách v Riu budou mít o víkendu čeští atleti na domácím šampionátu v nové hale v Ostravě. Na startu nebude chybět ani Zuzana Hejnová, rychlost na dvoustovce bude testovat Pavel Maslák.

Pavel Maslák a Tomáš Dvořák
Pavel Maslák a Tomáš Dvořák

"Věřím, že nějaká jména pro Portland ještě přibudou, kandidátů je hned několik," řekl šéftrenér Tomáš Dvořák. Start na HMS má jistý zatím šest atletů a o limit budou bojovat například tyčkař Jan Kudlička (577), dálkař Radek Juška (800), tyčkařka Romana Maláčová (471), talentovaný mílař Filip Sasínek (3:39,50) či sprinteři.

Vyprodaná ostravská hala uvidí také českého tyčkařského rekordmana Michala Balnera či jeho kolegyni Jiřinu Ptáčníkovou, naopak v dráze bude chybět Denisa Rosolová, která po nemoci ukončila halovou sezonu, a také Jakub Holuša, jenž měl kolizi na mítinku v Glasgow a dal přednost odpočinku.

přehrát video
Maslák si na šampionátu v Ostrava zkusí netradiční dvoustovku

Maslák už do HMS žádnou čtyřstovku nepoběží, jeho cílem na poloviční trati je překonat svůj čas z testu v Jihoafrické republice, kde předvedl výkon 20,65 sekundy. "Dvoustovku jsme zvolili proto, že chceme ještě zapracovat na rychlosti," uvedl Maslák. V nové hale už trénoval. "Je tam dobrá dráha," všiml si. Tajně může pokukovat po osobním halovém rekordu 20,52 před dvěma lety, letošní světové maximum je 20,44 a český rekord 20,49.

Tahákem bude souboj tyčkařů Balnera s Kudličkou. "Snad diváci udělají atmosféru, pak se bude skákat o dost lépe," přál si Kudlička, který má poslední šanci dostat se na HMS. "Pro mě to bude srdeční záležitost," upozornil rodák z Opavy Balner na skutečnost, že právě v Ostravě začala jeho kariéra. "Věřím, že Honza (Kudlička) splní limit a pojedeme na HMS oba," doufal. Oběma ke startu na OH stačí 555 cm. "To snad nebude problém, spíš věřím, že skočíme mnohem víc," dodal Balner.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.