ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Osmistovka není pro Hejnovou tabu, z osobního rekordu má dobrý pocit

Velikost textu:

Praha – Zuzana Hejnová před rokem prohlašovala, že běh na 800 metrů byl nepovedený experiment a že natrvalo zůstane na své trati 400 metrů překážek. Delší trať ji však stále láká a v sobotu si ji znovu vyzkoušela na mítinku v Glasgow. A časem 2:03,40 si vytvořila osobní rekord. Šlo však jen o zpestření tréninkového procesu během halové sezony.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

"Jen jsem se chtěla v rámci tréninku proběhnout a byla jsem zvědavá, jak to jsem schopná zaběhnout. Jsem na tom lépe než loni, celý podzim jsem byla zdravá, mám naběháno, takže jsem tušila, že to nebude tolik bolet jako loni, a chtěla jsem to zkusit," řekla Hejnová.

V hale možná, venku určitě ne

Osmistovku zaběhla o téměř dvě vteřiny rychleji než loni, kdy na halovém mistrovství Evropy v Praze vypadla už v rozběhu a následně její trenér Dalibor Kupka prohlásil, že Hejnová je ryzí čtvrtkařka a osmistovku už běhat nebude.

"Teď z toho mám dobrý pocit. Dokonce si myslím, že to nebylo mé maximum. Bylo to hrozně rychle rozběhlé, tak jsem se držela vzadu a chtěla jsem se vyhnout strkanicím. Na konci jsem měla ještě sílu a předběhla jsem jednu závodnici, takže jsem nebyla poslední. Z toho jsem měla radost," řekla Hejnová.

Častější účast v závodech na 800 metrů však neplánuje. "Uvidíme. Možná zase příští rok v hale. Venku ale určitě ne," dodala.

V srpnu ji čeká útok na olympijskou medaili, na Rio de Janeiro však zatím ještě nemyslí. "Ještě je to daleko. Až se rozjedou závody venkovní sezony, tak to bude v hlavě víc, teď mám ale před sebou ještě kus cesty. Těší mě však, že běžecky jsem na tom dobře," dodala bronzová medailistka z posledních her v Londýně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.