ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Výškařka Hrubá znovu vylepšila český juniorský rekord 195 cm a už je třetí na světě

Velikost textu:
aktualizováno 20. 2. 2016 20:32

Ostrava - Výškařka Michaela Hrubá potvrdila, že má v letošní halové sezoně skvělou formu. Na domácím juniorském šampionátu v Praze ve Stromovce překonala vlastní český rekord své kategorie výkonem 195 cm, čímž se zařadila na dělené třetí místo v aktuálních světových tabulkách. 

Michaela Hrubá
Michaela Hrubá

Dosavadní nejlepší výkon z Třince vylepšila o centimetr. Dorostenecká mistryně světa a vicemistryně světa mezi juniorkami skočila národní juniorský rekord 193 cm už na konci ledna, o čtrnáct dní později v Hustopečích ho vyrovnala a v Třinci 7. února vylepšila.

"Neskutečné. Myslela jsem si, že to spadlo, ale když všichni hulákali, tak jsem utíkala z doskočiště rychle pryč," uvedla Hrubá, která rekordní výšku zdolala na třetí pokus. "Do Ostravy se těším, protože tam přijde hodně lidí, co mě znají, plno kamarádů," řekla.

Nyní ji ještě čeká halový domácí šampionát mezi seniory příští týden v Ostravě, limit pro start na halovém mistrovství světa má hodnotu 197 cm. Juniorský národní rekord zaběhl na 60 metrů překážek také David Sklenář (7,80). Svěřenec Luďka Svobody vymazal o setinu z tabulek Martina Pokorného a Václava Sedláka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.