ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Tři keňští funkcionáři byli suspendování za maření boje s dopingem

Velikost textu:

Monako - Etická komise mezinárodní atletické federace IAAF potvrdila, že dočasně pozastavila funkci třem nejvyšším funkcionářům v Keni. Šéf keňského svazu Isaiah Kiplagat, člen rady IAAF David Okeyo a vedoucí reprezentace Joseph Kinyua jsou suspendováni zatím na půl roku.

Balíček pomůcek pro anti-dopingové kontroly při MS 2011 v Tegu
Balíček pomůcek pro anti-dopingové kontroly při MS 2011 v Tegu

Všichni se údajně podíleli na maření boje s dopingem krytím pozitivních testů, podezřelí jsou také ze zpronevěry sponzorských peněz. Kiplagat prý také dostal dva automobily jako dar od funkcionářů z Kataru, přičemž právě Dauhá loni na podzim získalo pořadatelství mistrovství světa pro rok 2019.

"Až do skončení vyšetřování platí pro všechny obviněné presumpce neviny. Suspendace nyní platí po dobu 180 dnů," uvedla etická komise IAAF.

Keňa čelí podobně jako Rusko podezření, že její atleti systematicky užívali zakázané látky a funkcionáři je kryli. V minulém týdnu nejprve zhruba 60 nespokojených keňských atletů obsadilo sídlo svazu a požadovalo odstoupení funkcionářských špiček, následně dostalo sedm sportovců tresty za doping.

přehrát video
Tři hlavní funkcionáři keňského atletického svazu byli suspendováni
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.