ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Muži Dukly a ženy USK obhájili atletické tituly na MČR družstev

Velikost textu:

Praha - Muži Dukly Praha a ženy USK Praha jasně obhájili tituly mistrů České republiky atletických družstev. Dukla vybojovala už 55. vítězství v nejvyšší tuzemské soutěži v historii před Pardubicemi a Vítkovicemi, za USK při jeho 25. triumfu skončily Olymp Praha a Olymp Brno.

přehrát video
Při MČR družstev vítězství obhájili atleti Dukly Praha a atletky USK

O nejkvalitnější výkon týmového šampionátu se postaral v běhu na 110 metrů překážek Petr Svoboda, který vyhrál v protivětru za 13,60 sekundy. "Musím říct, že jsem dnes takový výkon nečekal, protože je zima, docela fouká, takže jsem příjemně překvapený," řekl Svoboda, kterého čekají letos ještě dva závody.

Tři vítězství si připsal Pavel Maslák, který ovládl běhy na 200 i 400 metrů a pomohl Dukle k vítězství ve sprinterské štafetě. Na čtyřstovce se viditelně šetřil, až když ho v cílové rovince dobíhal Jan Tesař, bez problémů zrychlil a vyhrál. "Je jasné, jak je konec sezony, že už ty časy tak dobré nebudou," komentoval Maslák průměrné výkony.

Hod oštěpem vyhrál podle očekávání Jakub Vadlejch z pražské Dukly (76,88), chyběl mu ale největší soupeř Vítězslav Veselý, jenž léčí zraněná záda. Na Julisce nezávodily ani čerstvé vítězky Diamantové ligy Barbora Špotáková a Zuzana Hejnová, a to i proto, že Dukla Praha nemá mezi ženami zástupce v extralize.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.