ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Sportovní festival na Lipně láká na půlmaraton, ale i paddleboarding

Velikost textu:

Praha - Běh v přírodě s velkým převýšením nabízí horský půlmaraton, který se v rámci Salomon Trail Running Cupu poběží o víkendu na Lipně. Bude vyvrcholením tamního Sport Festu, který spojuje profesionální soutěže ve vodním slalomu či plavání s nabídkou sportovního vyžití pro veřejnost, např. orientačního běhu s dětmi, jejž pořádá místní horská služba. "Běh je jedním z nejhezčích a nejrozmanitějších v Česku. Poběží se okolo Čertových proudů, vybíhají se dvě sjezdovky a končí se stezkou korunami stromů," uvedl organizátor Martin Dvořák.

přehrát video
Téma SZ: Na Lipně se poběží Salomon Trail Cup

Půlmaraton povede terénem přes okolní kopce a patří k nejkrásnějším závodům v Česku. Tahákem Lipno Sport Festu bude také každovečerní interview Kateřiny Neumannové se špičkovými českými sportovci.

"V Česku je to ojedinělá záležitost. Jedná se o 4. ročník akce. Nabídli jsme lidem, že mohou sportovat pod dohledem zkušených lektorů, zapůjčit si sportovní náčiní, třeba koloběžky, to vše zdarma. Děláme regulérní běžeckou školu se třemi různými vzdálenostmi. Hojně navštěvovanou disciplínou jsou in-liny. Duchovní matkou akce je Kateřina Neumannová," uvedl Dvořák.

Běh stezkou korunami stromů na Lipně
Běh stezkou korunami stromů na Lipně

Organizátoři očekávají více než 500 účastníků, profesionální běžce doplní i amatérští zájemci, kteří mají na zdolání trasy časový limit tři hodiny. Traťový rekord se pohybuje těsně nad hranicí hodiny a půl. Závod skončí na populární stezce v korunách stromů, kde se navíc shromáždí i nejpočetnější a nejhlasitější skupiny diváků.

"To bude velmi atraktivní. Ale nabídneme i jiné sportovní zážitky, nejen co se běhu týče. Pro diváky máme připraveno volejbalové utkání mezi Duklou Liberec a Českými Budějovicemi. Spektakulární budou noční závody na paddleboardech, které budou zakončeny obrovskou multimediální laserovou show s názvem Vltava žije," dodal Dvořák s poukazem, že akce je pro celou rodinu. "Závodníci mohou přivést své děti, postaráme se o ně. Pohlídáme je, děláme pro ně pohádky," slíbil.

S organizátory spolupracuje i horská služba. "Doufám, že jejích akcí při běhu bude co nejméně. V Krkonoších jsme ji doopravdy v akci zažili a moc nám pomohli. Fungují na jedničku," poděkoval Dvořák.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.