ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Atletika

Pozitivní dopingový test měla mít stříbrná vytrvalkyně z MS 2007 Abeylegesseová

Velikost textu:

Istanbul - Turecká vytrvalkyně Elvan Abeylegesseová je jedním z 28 atletů, kteří měli mít podle IAAF pozitivní test na doping. Běžkyně s etiopskými kořeny měla v těle zakázané látky při zisku stříbra v závodě na 10 000 metrů v Ósace 2007. Potvrdil to turecký svaz, který vyřadil Abeylegesseovou z nominace na MS v Pekingu.

Elvan Abeylegesseová (vlevo) na stupních vítězů v Ósace 2007
Elvan Abeylegesseová (vlevo) na stupních vítězů v Ósace 2007

Mezinárodní atletická federace o bezmála třech desítkách pozitivních testů informovala v tomto týdnu. Žádné jméno ale nezveřejnila a uvedla, že většina z těchto atletů již ukončila kariéru a někteří byli za doping potrestáni.

Dvaatřicetiletá Abeylegesseová v Ósace prohrála jen s Tiruneš Dibabaovou z Etiopie. Ta byla o rok později její jedinou přemožitelkou také na olympijských hrách v Pekingu v závodech na 5000 i 10 000 metrů. V roce 2010 slavila Abeylegesseová vítězný double na těchto tratích na mistrovství Evropy v Barceloně, byť v kratším závodě se dočkala zlata až po pozdější diskvalifikaci krajanky Alemitu Bekeleové, která doplatila na rozpory v biologickém pasu. Dopingová obvinění Abeylegesseová v prohlášení odmítla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.