ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
DIAMANTOVÁ LIGA

Bolt se vrací, jamajský sprinter se objeví na mítinku v Londýně

Velikost textu:

Londýn – Po pauze, kdy se snažil zapracovat na nevýrazné formě a doléčit zranění, se Usain Bolt vrací zpátky na ovály. Jamajský sprinter by se měl představit na dvoudenním mítinku Diamantové ligy v Londýně, kde poběží závod na 100 metrů. Kvůli zranění levé nohy světový rekordman zrušil plánované starty v Paříži a v Lausanne, kde měl ve čtvrtek běžet dvoustovku.

Usain Bolt
Usain Bolt

Do Londýna se Bolt vrátí po dvou letech. Nejlepší vzpomínky má ale na rok 2012, kdy tam na Olympijském stadionu obhájil olympijská vítězství v bězích na 100, 200 a 4x100 metrů. Ke startu v britské metropoli se rozhodl jen dva dny poté, co ministr financí George Osborne odpustil zahraničním sportovcům placení vysokých daní ze startovného.

Vzhledem k tamním extrémně přísným zákonům, které zdaňují nejen startovné, ale třeba i reklamní výdělky, odmítal do Británie jezdit nejen Bolt, ale s výjimkou Wimbledonu například i tenista Rafael Nadal. Stejnou výjimku měli atleti v roce 2013, kdy Bolt v Londýně rovněž běžel.

"Na Londýn a na start na Olympijském stadionu mám skvělé vzpomínky," uvedl Bolt. "Britští fanoušci jsou vždycky skvělí a já čekám, že tam také budou i jamajští příznivci, kterých žije v Londýně hodně. Chci pro ně udělat velkou show," plánoval osmadvacetiletý atlet.

O jeho formě se toho ale moc neví. Stovku běžel letos pouze jednou na mítinku v Riu, kde mu rozhodčí změřili nevýrazný výkon 10,12, osmapadesátý čas roku. Naposledy běžel na mítinku v New Yorku v polovině června, kde zvládl dvoustovku za 20,29 sekundy, přičemž jeho světový rekord má hodnotu 19,19. Na dvoustovce se představil i v Ostravě na Zlaté tretře, kde předvedl čas 20,13 - rychleji tuto trať letos neběžel.

Na dvoudenním mítinku v Londýně 24. a 25. července se ukáže, jak pokračuje jeho příprava na vrchol sezony na MS v Pekingu, kde by měl obhajovat tři tituly na sprinterských tratích. Letos má ale obzvlášť na stometrové trati obrovskou konkurenci v podobně Američanů Justina Gatlina, Tysona Gaye a krajana Asafy Powella.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.