ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Špotáková stále odpočívá, ale přípravu už má naplánovanou

Velikost textu:

Praha - Oštěpařka Barbora Špotáková stále ještě nemá chuť do tréninku, ale podzimní přípravu už má do detailů naplánovanou. Olympijská vítězka a světová rekordmanka strávila týdenní dovolenou v Turecku a v příštích týdnech bude nabírat síly v maďarských lázních. Pak zahájí trénink na sezonu, v níž bude v Berlíně obhajovat titul mistryně světa.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

V přípravě nehodlá nic měnit. "Proč předělávat něco, co funguje?" řekla Špotáková, která má za sebou životní sezonu, završenou světovým rekordem, jenž hodila při Světovém atletickém finále ve Stuttgartu. 

Mrzí ji, že si její úspěchy lidé spojují zejména s penězi. "Řeší se pořád peníze, nikoho nenapadne nic jiného, než kolik mi kápne," stěžovala si. "Místo aby lidi těšilo, že nějaký Čech měl úspěch, koukají na peníze, peníze, peníze. Ale všude," uvedla atletka. Za olympijský triumf získala prémii milion korun a přes dva miliony vydělala úspěšným vystoupením ve Stuttgartu.

Marketingová cena Špotákové vzrostla

Její cena na marketingovém trhu dramaticky vzrostla. "Jednáme s hlavním partnerem a ještě dalšími partnery, díky nimž by neměla mít Bára na další olympijský cyklus problémy zajistit kvalitní nezávislou přípravu," řekla svazová manažerka a bývalá koulařka Helena Fibingerová. Marketingovou hodnotu Špotákové přiblížit nechtěla. "Jsou to řádově miliony ročně," prohlásila. 

Hektické dny po olympiádě a po světovém rekordu Špotáková ani nechtěla srovnávat s loňskou popularitou, když vyhrála mistrovství světa. "Bylo třikrát horší. Srovnat se to nedá, je to obrovský rozdíl. Navíc tam byl příběh," připomněla dramatické rozuzlení soutěže posledním pokusem, jímž v den čtyřicátého výročí sovětské okupace porazila ruskou soupeřku.

Díky svým úspěchům se stala druhou nejlepší atletkou Evropy za ruskou tyčkařkou Jelenou Isinbajevovou a je pravděpodobné, že bude vysoko i v anketě o atleta světa, která bude vyhlášena 23. listopadu v Monaku.

Nechci se cpát tam, kam nemám, tvrdí oštěpařka

Přípravu zahájí na podzim na Zadově, pak tradičně v prosinci odjede do tepla na Lanzarote. "Všechno už je naplánované. V tomhle se můj život hodně změnil, musím i z důvodu ohlašovací povinnosti kvůli dopingu oznámit tři měsíce dopředu, kde budu. Už dva roky mám pocit, že mám život plánovaný den ode dne," uvedla Špotáková. 

I když odpočívá, snaží se být alespoň trochu aktivní. "I když teď jsem docela statečně odpočívala úplně a docela mi to šlo," usmívala se atletka. S přítelem hrála tenis. "Na ten jsem se hodně těšila, do Maďarska bereme rakety," řekla. Bude závodit i v zimní sezoně v doplňkových disciplínách. "Jsem stále sledovanější. Musím být soudná a vážit svůj start, aby to nakonec nevypadalo, že se cpu tam, kam nemám," dodala bývalá vícebojařka.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.