ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Bolt dorazil do Ostravy. Už se na závod moc těším, prohlásil

Velikost textu:

Mošnov (Novojičínsko) – Největší hvězda Zlaté tretry už je v Ostravě. Jamajský sprinter Usain Bolt dorazil na letiště v Mošnově. Po příletu řekl, že se na mítink velmi těšil a bude se snažit podat co nejlepší výkon. Bolt bude na Zlaté tretře startovat posedmé, naposledy se mítinku zúčastnil v roce 2012.

Usain Bolt
Usain Bolt

Speciál se slavným atletem přistál na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově přesně v 19:22. Bolt měl v té chvíli za sebou dvacetihodinovou cestu z jamajského Kingstonu přes Londýn a Vídeň. "Jsem opravdu hodně unavený," řekl. Dodal, že při posledním letu nespal a po příjezdu do hotelu půjde hned spát.

Městský stadion ve Vítkovicích, kde se bude 54. ročník Zlaté tretry konat, prošel v posledních měsících rozsáhlou přestavbou, během níž vznikly například zcela nové tribuny. Bolt nevěděl o tom, že stadion, na který se rád vrací, je celý nový. "O tom jsem neslyšel. To je skvělé. Moc se těším," řekl sprinter.

Bolt poprvé na Zlaté tretře startoval v roce 2006 a od roku 2008 jezdil pravidelně každý rok až do sezony 2012. V roce 2009 uchvátil na nejkratším sprintu časem 9,77 sekundy, i když s nepovoleným větrem v zádech.

Kromě Bolta se na mítinku v úterý představí také jeho krajan Asafa Powell, který poběží stovku. Ten se v Ostravě představí již počtvrté a rád by před českými fanoušky potvrdil formu z poslední doby. "Před dvěma týdny jsem zaběhl stovku za 9,84. Cítím se skvěle a budu ještě rychlejší," prozradil Jamajčan.

Dalšími hvězdami budou Ukrajinec Bohdan Bondarenko ve skoku do výšky nebo keňský půlkař David Rudisha. Z českých atletů se fanoušci mohou těšit na oštěpaře Barboru Špotákovou a Vítězslava Veselého, Zuzanu Hejnovou a Denisu Rosolovou v běhu na 400 metrů překážek, čtyřstovkaře Pavla Masláka nebo mílaře Jakuba Holušu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.